Dünya

Savaş uçakları kötü hava koşullarından dolayı Endonezya’ya iniş yaptı

Savaş uçakları kötü hava koşullarından dolayı Endonezya'ya iniş yaptı

 

Fransa’ya ait olan 7 tane savaş uçağı, kötü durumdaki hava koşulları sebebiyle Endonezya’ya acil bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Amerikanın AP isimli haber ajansı tarafından dünyaya duyurmuş olduğu son dakika haberine bakılır ise, Endonezya seviyesinde gerçekleştirilen tatbikat esnasında herkesi şaşırtmış olan anlar yaşanmış oldu.

Yetkililer ise, Fransa’ya ait olan Charles de Gaulle isimli uçak gemisi üzerinden kalkmış olan 7 tane savaş uçağının acil bir şekilde iniş yapmak mecburiyetinde kalmış olduğunu da açıkladı.

Dassault Rafale tipindeki uçaklar, uçak gemisi üzerinden havalandıktan sadece 90 dakika sonrasında kötü durumdaki hava koşullarından dolayı Endonezya’da yer alan Aceh bölgesi içerisindeki Sultan İskender Muda Hava Üssü’ne iniş yaptı.

Eğitim tatbikatı amacıyla havalanmış olan uçakların yakıtları azaldığından dolayı hava muhalefetinin altında, Sumatra Adası’nın sadece 120 kilometrelik açık bir bölgesinde seyretmekte olan gemiye dönmeyi çok riskli buldukları için üsse iniş yaptıkları da açık bir şekilde ifade edildi.

Endonezya Hava Kuvvetleri tarafından bakım ile birlikte incelemelerinin yapıldığı Fransaya ait savaş uçaklarının hava koşullarının normale dönüş yapmasının sonrasında görev yerlerine geri dönecek oldukları da kaydedildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close