Gündem

Üçüncü defa heyelan gerçekleşti

Üçüncü defa heyelan gerçekleşti

 

Şanlıurfa ilinin Birecik ilçesi içerisinde, kış dönemlerinde etkili durumda bulunan yağıştan dolayı yumuşamış toprağın kaymasından dolayı meydana gelen heyelan bölgesi içinde bu defa 3. defa heyelan gerçekleşti. Tonlarca ağırlığa sahip toprak ve de kaya parçalarının yola savrulmuş olduğu heyelan içerisinde bir tane kafeteryada ise hasar meydana geldi.

Olay ise, akşam saatlerine doğru Fırat Nehirinin sahil yolunda yer alan Kelaynak Üretim İstasyonunu yakın bir bölgesinde gerçekleşti. İlçe içerisinde etkili durumda bulunan yağışlardan dolayı yaklaşık olarak 1 ay öncesinde heyalan gerçekleşen bölge içerisinde geçtiğimiz hafta tekrar heyelan gerçekleşti. 13 tane evin tahliye edilmiş olduğu bu bölge içerisinde akşam saatlerine doğru 3. defa gerçekleşen heyelan esnasında çok büyük gürültüyle kayan toprakla beraber kaya parçaları çevreye savruldu. Böle içerisinde parka gezmeye gelmiş olanlarda toprak ile birlikte kaya parçalarının altında kalarak ezilmekten son anda kurtulmuş oldu. Kimsenin yaralanmamış olduğu bu heyelan esnasında kafeterya içerisinde de hasar oluştu.

İhbarda bulunulmasının üstüne olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden polis ile birlikte zabıta ekipleri etrafta güvenlik önlemi almış durumdayken yola düşmüş olan kaya parçalarının da iş makinalarıyla kaldırılması işlemine başlandı. Heyelanın yaşandığı an da çevrede yer alanlar tarafından cep telefonları kullanılarak kayıt altına alındı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close