Siyaset

Devletin bütün zirvesi Samsun ilindeydi

Devletin bütün zirvesi Samsun ilindeydi

 

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, ”o kadar derin acıya karşın milletimiz hiçbir zaman düşmanına benzeme şeklinde bir yanlışın içerisine düşmemiştir. İhanetlerin en büyüklerine bile vermiş olduğumuz yanıt yalnızca tehcirden ibaret durumdadır. Tarih ile birlikte arşivlerin ortaya koymuş olduğu gerçeklere karşın bir asırdan daha uzun zamandır bizi suçlamakta olanlar insanımızın yaşamış olduğu zulümleri de ısrarlı bir şekilde görmezden gelmekteler.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığının İletişim Başkanlığı koordinesiyle beraber Samsun Tütün İskelesi içerisinde gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl Törenleri’ne katılım gerçekleştirip, burada vatandaşlara da hitap etmiş oldu.

Konuşmasına bütün vatandaşları selamlayıp başlamış olan Erdoğan, vatandaşların da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’larını tebrik etmiş oldu.

Erdoğan konuşması esnasında; ”Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı olan, Cumhuriyetimizin ise banisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte silah arkadaşlarını tazim ile yad etmekteyim. Anadolu’ya ayak basmış olduğumuz günden bu zamana kadar ülkemiz ile birlikte milletimizin bekası amacıyla gözlerini bile kırpmadan yaşamlarını feda etmiş olan bütün şehitlerimiz ile birlikte gazilerimize ve kahramanlarımıza Allah’tan rahmet dilemekteyim. Bir asırdan beri ülkemizin kalkınabilmesi, milletimizin güçlenebilmesi amacıyla emek vermiş olan, çalışan ve üreten bütün herkesi de şükranla anmaktayım.” ifadeleri ile konuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close