Gündem

300.000 tane vatandaş Mobil İSKİ’den yararlandı

300.000 tane vatandaş Mobil İSKİ'den yararlandı

 

2015 senesi içerisinde başlamış olan ve vatandaşların bütün abonelik işlemlerini gerçekleştirebilmekte olduğu Mobil İSKİ sayesinde şubeye hiç bir şekilde gitmeye gerek olmadan ev ile birlikte iş yerlerinden bütün işlemleri yapabilmekte olduğu belirtildi.

İlave bir ücrete tabi durumda bulunmadığı ifade edilen Mobil İSKİ ile alakalı hizmetin 2019 senesinin ilk 5 ayı içerisinde 41.251 tane vatandaşın yararlanmış olduğu açıklaması yapıldı. Uygulamanın yaşama geçmiş olduğu 2015 senesi itibariyle de toplam olarak 247.920 tane İstanbulluya hizmet verilmiş olduğu açık bir şekilde vurgulandı. İstanbul ilinin tamamında 36 tane Mobil İSKİ arabasıyla bu hizmetlerin yürütülmekte olduğunu ifade etmiş olan İBB, ek araçların da takviye edilmiş olduğu duyurusunu yaptı. Mobil İSKİ’yle beraber hem şubeler içerisindeki yoğunluğun azalmış olduğu hem ise vatandaşların zaman kaybının önlenmiş olduğu ifade edildi.

Mobil İSKİ hizmetiyle alakalı olarak vatandaşların ALO 185’i arayıp, İSKİ web sayfası üstünden, e-devlet üstünden veyahut Mobil İSKİ üstünden başvuru yapması durumunda bir randevu alınabilmekte.

İBB’nin Genel Sekreteri görevinde bulunan Hayri Baraçlı ise; ”Her bir nokta içerisinde hizmet çalışmamız sürüyor. Yerinde hizmet anlayışı ile birlikte vatandaşların bütün ihtiyacını karşılayabilmek ve hiç bir şekilde açığa çıkmamış durumdaki ihtiyaçları karşılayabilecek bir vaziyete gelebilir miyiz, onunla alakalı çalışmalarımız da halen sürüyor. Mobil İSKİ isimli uygulamayla beraber de vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmış oluyoruz. Buna benzeyen çalışmalarımızın devamı a gelmiş olacak.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close