Dünya

Amerikan vatandaşlarının yarısı savaş çıkacağın inanıyor

Amerikan vatandaşlarının yarısı savaş çıkacağın inanıyor

Amerika Birleşik Devletleri ile ve İran arasında meydana gelen gerilimin yükselmiş olduğu son dönemler içerisinde Reuters isimli haber ajansıyla beraber araştırma ve danışmanlık firmalarından biri olan Ipsos, Amerikalıların 2 tane ülkenin ilişkisine yönelik tam olarak nasıl bir algıya sahip durumda bulunduğunu ölçmek amacıyla da bir anket gerçekleştirmiş durumda.

Sonuçları ise Salı gününde açıklanmış olan bu ankete bakılır ise Amerikalıların %51’lik bir kısmı Amerika Birleşik Devletleri’nin gelecek birkaç sene içinde İran’la savaşa girecek olduğunu düşünmekte. Aslında Amerikalılar geçtiğimiz seneye kıyasla İran’ı çok daha kuvvetli bir ulusal güvenlik tehdidi şeklinde görüyor olsa bile yalnızca %12lik bir kısmı İran’a karşı önleyebilecek bir saldırı gerçekleştirilmesinin gerekli olduğunu ortaya koymakta.

Fakat İran’ın Amerika Birleşik Devletlerine saldırması durumunda her 5 kişiden 4 tanesi de İran’a askeri bir biçimde yanıt verilmesinin gerekli olduğunu açık bir şekilde ifade ediyor.

Ankete bakılır ise Amerikalıların yalnızca %39’luk bir kısmı Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’ın İran ile alakalı politikasını onaylamakta.

Ankete bakılır ise öte yandan Amerikalıların %61’lik bir kısmı İran’la 2015 senesinde imzalanmış olan nükleer anlaşmayı da desteklemekte.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close