Dünya

En sonunda Biden’a patlamış oldu

En sonunda Biden'a patlamış oldu

 

Kuzey Kore’nin medyası, eski Amerika Birleşik devletleri’nin Başkan Yardımcısı görevindeki Joe Biden’ın, ülkenin ideri olan Kim Jong-un’u bir ”diktatör”’ şeklinde nitelendirmekte olan sözlerine sert bir biçimde tepki göstermiş oldu.

Yonhap ajansı tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, Kuzey Kore’nin resmi haber ajanslarından biri olan KCNA’da paylaşılmış olan yorum yazısı içerisinde, Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki 2020 senesinin başkanlık seçimleri esnasında Demokrat Partiden aday adayı olarak açıklanan Joe Biden’ın bir tane kampanya konuşmasının esnasında Kuzey Kore’nin liderini tam olarak ”diktatör ve de tiran” şeklinde nitelendirmiş olmasına karşılık olarak; ”(Biden’ın) Söylemiş olduğu şey, bırakın onun bir politikacı olabilmesini, insan olarak dahi temel niteliklerden tamamen yoksun bir tane ahmağın safsatasıdır.” şeklinde bir değerlendirmede bulunulmuş oldu.

Biden’in ayrıca; ”düşük zekaya sahip bir ahmak” şeklinde isimlendirilmiş olduğu bu yazı içerisinde, Kuzey Kore’nin ise; ”ülkenin yüce durumdaki liderliğini provoke etme konusunda cüret eden birisini asla affetmeyecek olduğu fakat bunun bedelini ödetecek olduğu” şeklindeki ifade de yer almış oldu.

Yazı içerisinde öte yandan; ”Biden, kendisini sürekli olarka en popüler aday şeklinde övmekte. Bu duruma kuşlar dahi güler.” şeklinde ibr yorum yapıldı.

Biden, hafta sonunda düzenlemiş olduğu seçim kampanyası esnasında yapmış olduğu konuşma içerisinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin, Rusya Devlet Başkanı görevinde bulunan Vladimir Putin ile birlikte Kuzey Kore’nin lideri görevinde bulunan Kim Jong-un benzerindeki ”diktatör ve de tiranlara” hiç bir şekilde kucak açmamasının gerekli olduğunu ifade etmişti.

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı görevinde bulunan Barack Obama dönemi içerisinde Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Joe Biden, nisan ayının sonrasında, 2020 senesindeki başkanlık seçimleri içerisinde Demokrat Partiden aday adayı olduğunu da resmi bir şekilde duyurmuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close