Dünya

Rejim tekrar bombaladı

Rejim tekrar bombaladı

 

Suriye içerisinde Esed rejimi ile birlikte destekçilerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde yer alan yerleşim bölgelerine gece çok geç saatlerde düzenlemiş olduğu hava saldırıları esnasında 12tane sivil yaşamını yitirmiş oldu.

Suriye içerisinde Beşşar Esed rejimi ile beraber yanında yer alan destekçilerinin, ”İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”nin sınırları içerisinde yer alan sivil yerleşimlere gece çok geç saatler içerisinde gerçekleştirmiş olduğu hava saldırıları esnasında 4 tanesi çocuk, 12 tane sivil yaşamını yitirmiş oldu.

Yerel kaynaklar tarafından alınmış olan bilgiye bakılır ise, Esed rejiminin ordusu ile birlikte İran tarafından desteklenen terörist gruplardan oluşmakta bulunan rejim güçleri, gece çok geç saatlere doğru İdlib ilinde yer alan Marratinnuman ve de Han Şeyhun isimli ilçeleriyle beraber, Marrıthırma köyü ile birlikte el Kassabiyye köyü, Hiş köyü, Abidin köyü, Kefer Sicne köyü, Kirisaa köyü ve Nukeyyir köyüne hava saldırılarının yanı sıra kara saldırıları gerçekleştirdi.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynakları tarafından alınmış olan bilgiye bakılır ise, gece çok geç saatlere doğru Marratinnuman ilçesiyle birlikte Marrıthırma isimli köye gerçekleştirilen hava saldırıları esnasında 4 tanesi çocuk en az 12 tane sivil yaşamını kaybetti, 25 taneden çok sivil ise yaralandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close