Dünya

Uçaklar aynı bölgeye arka arkaya düştü

Uçaklar aynı bölgeye arka arkaya düştü

 

Gelen bir bilgiye bakılır ise 2. uçakta aynı nokta içerisinde çakıldı. Balıkçılar ise hızlı bir şekilde uçağın düşmüş olduğu yere yere ulaştılar.

Ancak artık her şey için artık fazlası ile geçti. Gerçekleşmiş olan bu kazaların arasında ise sadece 9 günlük bir zaman bulunmaktaydı. Amerika Birleşik Devletleri, Alaska içerisinde ard arda denize çakılmış olan uçaklarla sarsılmış bir durumda. Metlakatla limanı içerisinden deniz uçağında yer alan 2 tane cesette çıkartıldı. Taquan Air isimli firmaya ait olduğu bilgisine ulaşılan uçağın inmeye çakıştığı esnada düşmüş olduğu açıklaması yapıldı. Görgü tanıkları ise , uçağın bir tane kanadının suya çarpmış olduğunu aktarmakta. Kırılmış olan kanat ise şimdilik kayıp bir durumda.

13 Mayıs tarihi içerisinde meydana gelen kazada ise tekrar aynı firma ait uçak içerisinde 6 kişi yaşamını kaybetmiş, 10 tane yolcu ise yaralanmıştı. Amerikalı yetkililer ise meydana gelen kazaların sonrasında Alaska’da yer alan havayolu firmalarının uçuşlarını da askıya aldığını duyurdu. Federal Havacılık İdaresi ise meydana gelmiş olan bu kazaları derinlemesine bir şekilde soruşturmakta.

Geçmiş olduğumuz yaz 11 tane mürettebatı yer alan bir tane uçak Alaska içerisinde bir dağa çarpmıştı. 25 Haziran 2015 senesindeki başka bir uçak kazası esnasında da pilot ile birlikte 8 tane yolcu yaşamını kaybetmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close