Ekonomi

Petrolün varil fiyatı ne kadar?

Petrolün varil fiyatı ne kadar?

 

Ardımızda bıraktığımız gün 67,91 dolar tutarına kadar çıkmış olan Brent petrolün variline ait fiyat bu günü de 66,95 dolar tutarından bitirdi. Brent petrolün varil fiyatı saatler 09:16 itibari ile kapanış fiyatına bakıldığında %0,44 oranında artış göstererek 67,25 dolar tutarından işlem görmüş oldu. Aynı dakikalar içerisinde Batı Teksas çeşidindeki (WTI) ham petrolün varil fiyatı da 60,62 dolar tutarından alıcı bulmuş oldu.

Petrol fiyatları üzerindeki artış konusunda, Meksika Körfezi’nde yer alan fırtına ile birlikte Orta Doğu bölgesinde yükselmeye başlayan tansiyon da çok fazla etkili olmakta. Diğer taraftan, OPEC de günlük olarak gerçekleştirilen ham petrol üretimi haziran ayı içerisinde daha önceki aya bakıldığında tam olarak 68.000 varil azalma göstererek 29 milyon 830.000 varil miktarına kadar gerilemiş oldu.

OPEC tarafından açıklanmış olan haziran ayının verilerine yönelik petrol piyasasıyla alakalı rapora bakılırsa, geçmiş olduğumuz ay içerisinde küresel petrolün arzı daha önceki aya bakıldığında günlük olarak 470.000 yükselmeyle beraber yaklaşık olarak 98 milyon 560.000 varil miktarına kadar yükselmiş oldu.

Küresel petrol piyasası içerisinde bugün, Uluslararası Enerji Ajansı’a ait aylık petrol piyasasının özel raporu da takip ediliyor olacak. Brent petrol konusunda teknik bir şekilde 68,44 ila 67,95 dolar tutarında yer alan aralığın direnç, 66,08 ila 65,59 dolar tutarında yer alan aralığın da destek bölgesi şeklinde izlenebilecek olduğu ifade ediliyor.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close