Ekonomi

Antalya Avrupa’lı turistlerin akınına uğradı

Antalya Avrupa'lı turistlerin akınına uğradı

 

Avrupa ülkelerinden gelmekte olan turistlerin sayıları özellikle de son aylar içerisinde eski düzenine dönmeye başladı. Geçmiş olduğumuz senenin ilk yarısı içerisinde 788.004 tane Alman asıllı turistin ziyaret etmiş olduğu Antalya ili içerisinde bu senenin aynı dönemine bakıldığı zaman %19.47 oranındaki bir yükselmeyle 941.406 tane Alman asıllı turist gelmiş olduğu görüldü. Tekrar geçmiş olduğumuz sene ocak ila haziran dönemi içerisinde 237.236 tane İngiliz asıllı turistin gelmiş olduğu turizmin başkenti olarak ilan edilen Antalya iline bu sene içerisinde %23.34 oranındaki bir yükselmeyle 292.616 tane İngiliz asılı turist ziyaret etmiş oldu. Polonya asıllı olarak 139.315 tane turistin ziyaret gerçekleştirmiş olduğu bu kenti, %42.71 oranındaki bir yükselmeyle 198.812 tane Polonya asıllı turist tercih etmiş oldu.

Diğer taraftan Fransa’dan gelmiş olan turistlerin sayılarında %34 oranında, İsveç’ten gelmiş olan turistlerin sayılarında %36, Çek Cumhuriyeti’nden gelmiş olan turistlerin sayılarında da %46 oranında bir yükselme görüldü.

Akdeniz’deki Turistik Otelciler ile İşletmeciler Birliği (AKTOB)’nin Başkanı görevinde bulunan Erkan Yağcı, turizmin bizim ülkemizin milli bir hazinesi olduğuna vurgu yaparak, bu bilinç ile birlikte sektörü desteklemenin gerekli olduğunu ifade etti.

Ülkemizin aslında çok büyük bir turizm ülkesi olduğunu, dünya üzerinde 6. sıra içerisinde yer almakta olduğunu belirten Yağcı, bu alan içerisinde ilk 5 ülke arasına girmeyi hedeflemekte olduklarını da belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close