Gündem

Başına 300 bin lira ödül konulan terörist sağ olarak ele geçirildi

Gri kategoride yer alan teröristin güvenlik güçleri tarafından Erzurum’da yakalanması hakkında Erzurum Valisi Okay Memiş açıklamalarda bulundu. Erzurum Valisi Okay Memiş yaptığı açıklamada “ Geçtiğimiz günlerde ilimiz sınırları içinde AK Parti’li bir üyemiz ve yeğenine teröristler tarafından silahlı bir saldırı düzenlenmiş ve bu saldırı sonrasında hayatlarını kaybetmiştir. Valilik olarak yaptığımız istihbarat çalışmaları sonrasında iki vatandaşımızın ölümüne sebep olan teröristleri tespit ettik” dedi.

Açıklamalarına devam eden Erzurum Valisi Okay Memiş “ Savcı Küçük ve yeğeni Ahmet Küçük’ü hunharca öldüren teröristi emniyet, jandarma ve diğer istihbarat birimlerinin ortaklaşa çalışması sonucu, emniyet güçlerimizin yaptığı bir operasyon ile Horasan ilçemize bağlı Yukarı Tahir Hoca köyünde sağ olarak ele geçirdik. Yakalan teröristin kod adı “Şevger” olan Muhammet Fadullah Kamış olduğu belirlenmiştir.

Terörist Muhammet Fadullah Kamış güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan ilk sorgusunda Savcı Küçük ve yeğeni Ahmet Küçük cinayetlerini kabul etmiştir. Bölgede devlet olarak operasyonlarımız devam etmekte ve teröristlere aman verilmemektedir.

Savcı Küçük ve yeğeni Ahmet Küçük’ün katledilmesi sonrası taziyeye gittiğimde acılı aileye bunu gerçekleştiren teröristi bulacağımız konusunda söz vermiştim. Allah’a bin şükürler olsun ki acılı aileye verdiğim sözü yerine getirdim. Vatanımızın bölünmez olduğunu bir kez daha dünyaya gösterdik. Bu uğurda ölen herkese Allah’tan rahmet diliyorum.

BAŞINA 300 BİN LİRA ÖDÜL KONULMUŞTU

Erzurum Valisi Okay Memiş “Yakalanan terörist gri listede bulunan bir teröristti ve devletimiz tarafından başına 300 bin lira ödül konulmuştu. Sorgusu devam ederken teröristin üzerinde bulunan silah ele geçirilmiş ve bu silahın Savcı Küçük ve Ahmet Küçük cinayetlerinde kullanıp kullanılmadığının tespiti için balistik çalışmalar devam ediyor. Ayrıca bu teröristin üzerinden 2 el bombası, 4 adet M16 şarjörü ve 1 tabanca çıkmıştır” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close