Gündem

Hayvanseverlere müjdeli haber

Hatay’ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz günlerde bir kedinin boynunda kırılmış bir kavanoz ile yaşam savaşı verdiğinin görüntüleri sosyal medyada ses bulmuştu. Olay bir kedinin İskenderun İsmet İnönü Mahallesi Şahin Tepesi mevkiinde bulunan bir çöp konteyner kenarına atılan içinde süt bulunan bir kavanozdaki sütü içerken boynunun kavanoz içinde kalması sonucu meydana gelmişti.

Olayın sosyal medyada duyulması üzerine mahalleli ve itfaiye ekipleri boynunda kırık kavanoz şişesi ile yaşam savaşı veren kediyi kurtarmak için adeta seferber oldular. Yetkililerin ilk girişimi esnasında kedi korkup kaçtığı için başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Boynunda kavanozla yaşamak zorunda kalan kedinin kurtarılması için mahalleli kediyi kandırmak için mahalle sakinleri mangal yaktılar. Ama kedi yakılan mangal ve üzerinde pişirilen et ve tavuk parçalarına gitmemiş ve bu mahalle sakinin bu girişimi de sonuçsuz kalmıştı.

Daha sonra yerel yetkililer kedinin boynundaki kırık vazodan dolayı yaralanmasından dolayı bir veteriner tarafından bayıltıcı iğne ile kedinin vurularak yakalanması için girişim başlatmış ama veteriner hekimlerin bayıltıcı iğne kullanımı durumunda kedinin telef olma ihtimalinin yüksek olduğunu açıklamaları üzerine bu yöntemden de vazgeçtiler.

Mahalleli tarafından Kömür adı verilen kedi, mahalle sakinleri ve yetkililer tarafından aranmaya başlandı. Mahalleli ve itfaiye ekipleri ellerinde ağ ve benzeri filelerle kömür adı verilen kediyi yaklaşık bir buçuk saat süren kovalamaca sonunda Şahin Tepesi bölgesinde kediyi yakaladılar. İtfaiye ekipleri tarafından boynundaki kavanozdan kurtarılan kedi ekiplerin ellerinden kurtularak kaçtı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close