Siyaset

Ahmet Davutoğlu Financial Times’a konuştu

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu İngiltere’nin ve dünyanın en saygın ekonomi gazetelerinden biri olan Financial Times’a açıklamalarda bulundu.

Financial Times gazetesinin Ankara muhabiri Laura Pitel’in sorduğu sorulara cevaplar veren Ahmet Davutoğlu “ AK Parti içinde ciddi bir mutsuzluk olduğunu, AK Parti’nin bir dönem çok değer verdiği temel değerlere sırt çevirmeye başladığını belirterek bir dönem AK Parti’nin siyasi platformda özgürlük, ifade ve düşünce özgürlüğü ön plana çıkarkeni kendi gözlemlerime göre son 3 yılda bu temel değerleri görmezden gelmeye başladılar” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ KURUMLAR EN ÇOK ZARARI GÖRÜYOR

Financial Times’a açıklamalarına devam eden Davutoğlu “Başkanlık sistemi maalesef sistemin temel yapılarını sarsmaya ve zarar vermeye devam ediyor. AK Parti’de bir reform yapmak için sorumluluk duyduğunun altını çizen Davutoğlu bu konu içinde fazla umudu olmadığını dile getirdi.”

Açıklamalarına devam eden Davutoğlu “ Son dönemde bir çok gazeteciyi savunmak zorunda kaldım. Her zaman entelektüel özgürlüğe ve fikirlere saygı duyulması gerektiğini söyledim. Eş başkanlık görevinden ayrıldıktan 6 ay sonra Demirtaş cezaevine gitti. Bundan ben sorumlu değilim. Bu siyasi bir süreç ve bu konuda benim yapabileceğim bir şey yok. Benim tek bir amacım var o da yeni bir siyasi ortam yaratmak. Bizim ihtiyacımız olan tek şey şeffaflık, özgürlük ve açıklık” diyerek açıklamalarını bitirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close