Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu yıl 69.’uncusu yapılan Polatlı Tarım İşletme Müdürlüğünde düzenlenen Hasat Şenliği’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Hasat şenliğinde 7 saatlik çalışma ve biçerdöver maliyeti sadece 20 lira olan ve yaklaşık %95 yakıt tasarrufu sağlayan yerli üretim olan elektrikli traktörü kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şenlik alanında kendisini karşılamaya gelen çiftçilerle sohbet ettikten sonra çiftçilerle beraber fuar alanında bulunan tüm stantları gezdi. Fuar alanında bulunan stantlarda ata tohumu ve yerli sebze tohumu gibi milli üretim projeleri kapsamındaki ürünler ilk kez görücüye çıktı.

Hasat şenliğinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık sadece tarlanızdaki ürünün hasadını yapmıyorsunuz. Büyük bir sabır ile geçirdiğiniz yılın çalışmasının neticelerini de alıyorsunuz. Hepinizin Hasat Bayramı’nı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlık tarafından açıklanan fındık alım fiyatları ile Hasar Bayramında çiftçilere müjde verdiklerini TMO’nun hasat başlangıç tarihi olan Kurban Bayramı sonrasında alımlara başlayacaktır. Fındık üreticilerine hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında  yerli üretim elektrikli traktörün deneme sürüşünü kendisinin de yaptığını, 45 dakika süren şarj sonrası %95 yakıt tasarrufu ile yaklaşık 7 saat aralıksız çalışan traktörün seri üretimini hemen başlanacağının müjdesini de verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca yerli üretim traktörün sessiz çalıştığını diğer traktörlerle kıyaslanmasının imkansız olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close