Politika

Huzur Partisi geliyor

AK Parti ile yollarını ayıran eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül birlikte yeni bir parti kurma çalışmalarını son hızla sürdürmeye devam ediyorlar..

31 Mart seçimlerinde AKP’nin yaşadığı hezimetler sonrasında Babacan ve Gül’ün parti kurma çalışmaları daha hızlanmıştı.

Kulislerde  Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın kuracağı partilerine “Huzur Partisi” adı verecekleri iddia edilmişti.

Gül ve Babacan’ın beraber kuracakları partinin kurulması için işadamı Şükrü Derici ilk hamlesini 18 Nisan günü yapmış ve “Huzur Partisi”nin patentini almak için resmi başvuruda bulunmuştu.

AK PARTİ’NİN PARÇALANMASINA SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ

Huzur Partisi için ilk adımı atan Şükrü Derici 28 Temmuz günü yaptığı açıklamada “Ülkemizin bekası için siyasi ve ekonomik bir istikrar olması gerekmektedir. AK Parti hükümetinin siyasi yoluna ara vermeden devam etmesi için Huzur Partisi, Türkiye’nin istikrarı için parti kurmak adına böyle bir yola çıktıklarını” dile getirdi.

Açıklamalarına devam eden Derici “ Bizim amacımız asla AK Parti’nin parçalanması değildir. Ülkemizdeki bir çok iş insanı 2023 yılından önce seçim yapılmasını istemiyor. Türkiye’nin şu an en çok ihtiyacı olan şey yeni bir parti kurulması değildir, ülkemizin huzur ve istikrara ihtiyacı vardır.

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU’NDAN RED KARARI ÇIKTI

Her ne kadar açıklamalarında Türkiye’nin yeni partiye ihtiyacı olmadığını söylemesine rağmen Derici’nin Türk Patent ve Marka Kurumuna “Huzur Partisi” için yaptığı patent başvurusuna Türk Patent ve Marka Kurumu 22 Temmuz günü Şükrü Derici’nin başvurusunu reddettiğini açıklamıştı

Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close