Ekonomi

Apple Card kullanımı hızla artıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri, müşterilerinin ve kullanıcıların işini daha da kolaylaştırmak için bazı önemli adımlar atmaya devam ediyorlar. Apple bu tarz teknolojik şirketlerin başında geliyor. Geçtiğimiz Mart ayında Apple sadece iPhone kullanıcıları için Apple Card adını verdiği ödeme yöntemini kullanıcılarına duyurmuştu. Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı açıklamada, Apple Card uygulamasına Ağustos ayının ilk haftası başlanacağını resmi olarak duyurdu.

APPLE CARD NEDİR VE KULLANICILARA HANGİ ÖZELLİKLERİ SUNUYOR

Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından duyurulan bu kartın kullanıcılara hangi hizmetleri sunacağına şöyle bir göz atalım.

Apple Card sadece iPhone üzerinden  başvuru yapılan bir kredi kartıdır. iPhone üzerinden kaydolduktan ve onay alındıktan dakikalar sonra kullanıma açılıyor. Kullanıma açılan Apple Card Apple Pay destekleyen her yerde kullanabilinir.

Apple Card aynı zamanda normal bir kredi kartı gibi de kullanabilirsiniz. Ama normal kredi kartlarında olduğu gibi kart numarası, CVV güvenlik kodu ve son kullanma tarihi gibi bilgiler Apple Card’da bulunmuyor.

Ne harcadığınız Apple Card tarafından en ufak detayına kadar size sunulacak. Apple Card bu işlem için yapay zeka ve Apple Haritaları kullanırken ayrıca size harcama yaptığınız miktarı ve yeri dahi sizinle paylaşacak. Aynı zamanda sizler için harcama analizlerinizi yapacak ve bunları kategorilere ayıracak.

HEDİYE SİSTEMİ VAR

Normal kredi kartları gibi puan sistemi ve geri ödeme gibi özellikler Apple Card’da da olacak. Daily Cash sistemi adı verilen uygulama ile iPhone ve Apple Watch ile yapacağınız her alışverişin %2’si hemen tarafınıza iade edilecek. Apple ürünü satın aldığınız da ise bu oran %3’e çıkacak.

Apple Card yıllık kart ücreti ve gecikme ücreti talep etmeyecek. Apple Card faiz oranlarını çok düşük bir seviyede tutacağını da ayrıca açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close