Siyaset

Devlet Bahçeli İYİ Parti’leri sosyal medyadan geri çağırdı

Sosyal medyada Twitter’ı aktif olarak kullanan MHP Genel Başkanı Bahçeli,bugün yaptığı paylaşımda, “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin en köklü siyasi partisidir .MHP aynı zamanda müstesna bir onurla büyük bir davanın bayraklaşmış halidir. Siyasi tarihi  boyunca MHP aynı zamanda üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Üç hilalin olduğu her yerde huzur, umut, birlik ve dayanışma vardı. Tüm bunlar şerefli mazimizin iftihar duyduğu şeylerdir” dedi.

Twitter’dan paylaşımlarında devam eden Bahçeli “MHP her zaman düştüğünde kalkmasını bilmiş, her zaman küllerinden yeniden doğmuştur. MHP bugüne kadar karşılaştığı tüm badireleri atlatmasını bilmiş, parti içinde zaman zaman yaşanan kızgınlıklar, kırgınlıklar ve küslükler olmuştur. Ama her zaman gövde sağlam olduğu için dönem dönem yaşanan şiddetli fırtınaları Allah’a hamd olsun tesirsiz atlatmıştır. Tabi ki dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder. Tüm bunlar siyasetin ve hayatın birer gerçeğidir. Bizim davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır” dedi

“İYİ Parti kurultayında MHP ile bütünleşme Türkiye’nin gücüne güç katacaktır”

Bazı dava arkadaşlarımız MHP’den ayrılarak 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Aramızdan ayrılarak İYİ Parti saflarına geçen bir çok arkadaşımız aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Ama en vahimi bizden ayrılarak İYİ Parti çevresinde toplanan arkadaşlarımız CHP ve HDP ile hiç bir ülkücünün kabullenemeyeceği bir gafletle ittifak yapmışlardır. Artık bugüne kadar her ne yaşandıysa geride kalmış, yaşanan her şey herkes için ders niteliğinde olmuştur. İYİ Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı 3-4 Ağustos 2019 tarihinde yapılacaktır. İYİ Parti kurultayında bulunacak arkadaşlarıma çağrım şudur: Fiziken İYİ Parti’de olabilirsiniz ama halen fikren aramızdasınız. Alacağınız kararla Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüş yapabilirsiniz. Bizim tek buluşma yerimiz vardır bizim buluşma yerimiz zillet değil millettir” diyerek İYİ Parti çatısı altında bulunan ülkücüleri MHP’ye geri çağırdı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close