Siyaset

Barış Aydın “Ekonomide zor günler geride kaldı” dedi

Faizlerin düşmesinin ardından kurların da düşüşe geçtiğini iddia eden AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın faizdeki gerileme sonrasında enflasyonda da hızlı bir düşüş yaşanacağını sözlerine ekledi. paralelinde enflasyonda da düşüşün hızlanacağını söyledi. AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın “ Son günlerde hükümetimizin aldığı faizlerin düşürülmesi kararı sonrasında alınan diğer önlemlerle  ekonomimiz sıkıntılı dönemi geride bırakıyor ” dedi.

Açıklamalarına devam eden Aydın; “ Merkez Bankası aldığı bir kararla bir hafta vadeli repo ihale faiz oranında 425 baz puanlık indirime gittiğini , daha önce bir çok kişi tarafından faiz indiriminin kurları yükselteceğinin iddia etmelerine rağmen tam tersinin yaşandığını vurguladı. Aydın, “Yaptığımız hamleler ve önlemler sonucunda kurlar yükselmek yerine tam tersine ciddi bir düşüşe geçti. Türk ekonomisine yatırımcıların duyduğu güvenin etkisidir. Hükümetimizin gösterdiği kararlı politikalar ve önlemler piyasalarda etkisini gösterdi” dedi.

Enflasyon verileri

Barış Aydın, Cumhurbaşkanımız Erdoğan “enflasyon faizin sonudur” demiştir. Ocak ayında TÜFE’de %20’nin üzerini gören yıllık enflasyonun şu an %16’lar düzeyine indi. Ben enflasyondaki bu gerilemenin devam edeceğine ve ve yıl sonuna kadar tek hanelere düşeceğini düşünüyorum” dedi.

Konut kredisi faizleri

Barış Aydın, “geçtiğimiz hafta kamu bankalarının kredisinde gittiği indirimler sonucu ekonomide canlanmalar başladı. Kamu bankaları 500 milyar liraya kadar olan konut kredilerinde %0.99 oranlarına kadar faiz indirimine gitmesi konut satışlarını da arttıracaktır” diyerek sözlerine “Vatandaşlarımız dövizde yaşanan durgun dönem sonrasında artık dövize yatırım yapmayacak, konut sektörüne yönelerek piyasalarda durgun olan piyasayı da canlandıracaktır. Yatırımlara hükümet olarak son hızla devam ettireceklerinin de üstünü çizen Aydın ayrıca teröre ve vatan hainlerine geçit vermemiştir” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close