Ekonomi

Ziraat Bankası faiz oranlarını düşürdü

Kamu Bankaları Merkez Bankası’nın politika faizinde 425 baz puanlık indiriminin yapmasının ardından kredi faizlerini indirmeye başladı. Bu konuda ilk ciddi adımları Ziraat Bankası ve Vakıfbank attı.

Ziraat Bankası yaptığı açıklamada , bugünden itibaren geçerli olmak üzere tüketici, kurumsal ve konut kredi faiz oranlarını düşürdüğünü resmi olarak duyurdu.

Ziraat Bankası değeri 500 bin lira civarında olan konutlar için 180 ay vade için aylık kredi faizi oranını %0,99’a indirdi.

Ayrıca değeri 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut kredileri için 180 ay vadeye kadar %1,19’a düşürdü. Daha yüksek değeri olan konutlar içinde yine 180 ay vade için %1.39 faiz oranı belirledi.

Ziraat bankası ayrıca maaş müşterilerine, azami 60 ay vade için %1,49’dan kredi kullandırırken, diğer müşterilerine ise %1,59’dan tüketici kredisi kullandıracağını açıkladı.

Öte yandan kredi değerlendirme notlarına göre kurumsal şirketler daha düşük oranlarda kredi alabilecekler. Kredi değerlendirme notu A olan kurumlar %17 faizle, kredi değerlendirme notu B olan kurumlar %17,50 faizle, kredi notu C olan kurumlara ise %18’den uygulanacak.

ALBAYRAK’TAN FAİZLERDE DÜŞÜŞ MESAJI

Dün basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “Türkiye’de çok kısa bir süre içerisinde faizlerde düşüşü göreceğiz. Bu faizlerdeki düşüşü kamu bankalarında bunu daha kısa sürede izleyeceğiz.” diyerek adeta faizlerdeki düşüşün sinyalini vermişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close