Gündem

Denizli depreminin bilançosu açıklanadı

Perşembe günü saat 14:25 sularında Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli’de şiddetli bir deprem meydana geldi.  Yapılan ilk açıklamalarda Denizli Bozkurt olan sarsıntının 6 büyüklüğünde olduğunu bildiriyor.

Denizli depremin ana merkez üssü Bozkurt’a bağlı Baklan köyü ve köy Afyonkarahisar il sınırında bulunuyor. Yapılan ilk resmi açıklamada deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Yaşanan deprem aynı zamanda İzmir, Antalya ve Aydın’da hissedilirken, Eskişehir’de yaşayan bazı vatandaşlarda depremi hissettiklerini açıkladılar.

HAVALİMANINDA HASAR VAR

Denizli depremi sonrasında Denizli Tutluca Mahallesi Muhtarı Hüdai Karaşahin, deprem sonrasında mahallelerinde yaklaşık 80 evin hasar gördüğünü açıkladı.

Deprem sonrası Denizli Çardak Havalimanı’nda hasara yol açtı. Çardak Havalimanı kulesinin camları kırılırken kule içinde bulunan bir çok teknik ekipmanlar ve bilgisayarlar devrildi, tavan ışıkları aşağı düştü.

DEPREM SONRASINDA ARTÇI DEPREMLER DEVAM EDİYOR

Perşembe günü yaşanan Denizli’de meydana gelen deprem sonrası arka arkaya Afyonkarahisar’da artçı depremler devam etti.

13 ARTÇI DEPREM YAŞANDI

Denizli’de 14:25 civarında gerçekleşen deprem sonrasında Denizli’nin Başmakçı, Dinar, Dazkırı ilçelerinde 13 artçı deprem meydana geldi. Yaşanan artçı depremler sonrası yöre halkı açık alanlarda büyük bir korku yaşadılar. Deprem sonrasında AFAD ve UMKE ekiplerinin ilçe merkezleri ve köylere tedbir amaçlı sevk edildiği ve bölgelerde herhangi bir olumsuzluğa karşı hazırlıklı oldukları öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close