Gündem

Alman askeri İstanbul’da neden gözaltına alındı?

İstanbul’da bir Alman askerinin gözaltına alınması uluslararası haber ajanslarının da ‘flaş haber’ olarak duyurulmuştu. Bugün olayın altındaki sır perdesi ortaya çıktı. Alman askeri İstanbul’da polise karşı gelmek ve mukavemet suçundan gözaltına alındığı açıklandı.

İstanbul İstiklal Caddesi üzerinde 6 Ağustos gecesi meydana gelen bir olayda Ağa camii önünde kavga ihbarına gelen polis ekipleri kavgaya müdahale ederlerken sivil bir şahsın kendi görüntülerini çekmesi üzerine, olayı görüntülememesi için sivil kıyafetli Alman asker Jason C.’ye uyarıda bulunarak tepki gösterdiler.

ALMAN ASKER TÜRK POLİSİNE KÜFÜR ETMİŞ

Polislerin uyarısını dikkate almayan ve aşırı derecede alkollü olduğu iddia edilen Jason C. çekim yapmaya devam edince tekrar uyarıldığı ve bu uyarı sonrasında polislerle Alman asker Jason CÇ arasında önce tartışma başlamış, ardından Alman asker görevlerini yapan polis ekibine İngilizce olarak “ Önce küfür etmiş ve ardından da benim arkadaşımın babası komutan, sizleri işinizden kovduracağım” dediği iddia edildi.

POLİSLER ALMAN ASKERİNİ GÖZALTINA ALDILAR

Olay sonrası ekipler tarafından hazırlanan raporda Alman asker Jason C.’nin görevli polislere “F..k Turkish Polish and people” diyerek küfrettiği ve tarafımızdan gözaltına almak istediğimiz Jason C.’nin kendilerine karşı mukavemet gösterdiğini ardından kendisini yere attığı” yazıldı. Savcılık tarafından yasal işlemlerin yapılması için Alman asker karakola götürüldü.

KARAKOLDAN FİRAR ETMEK İSTEDİ

Emniyete götürülen Alman asker Jason C. Burada polislere tükürdüğü ve aldığı alkolün de etkisiyle emniyetten camdan atlayarak kaçmak istediği ayrıca rapora eklendi

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDI

Karakolda görev yapan 4 polis Alman askerden şikayetçi oldu. Mahkemeye karakoldaki güvenlik kamera kayıtları ve olay yeri görüntüleri delil olarak sunuldu. Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından Alman asker Jason C. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close