Siyaset

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Fırat’ın doğusuna operasyon sinyali verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya AK Parti il teşkilatının düzenlediği bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmalarla Fırat’ın doğusuna yönelik bir operasyonun sinyallerini verdi. Çavuşoğlu konuşmasında “ Nasıl Afrin’i temizlediysek, Nasıl Cerablus’tan DEAŞ’lıları temizlediysek şimdi de Fırat’ın doğusunda bulunan PKK, YPG’yi temizleyeceğiz. Burada bulunan teröristler ne pahasına olursa olsun temizlenecekler. Bu kararı daha önce aldık ve vazgeçmek gibi bir niyetimiz de yok. Daha önce Amerika bizi Münbiç’te oyalamıştı ama bu kez bizi oyalamasına da müsade etmeyeceğiz.”

Açıklamalarına devam eden Çavuşoğlu “ Fırat’ın doğusu konusunda ya Amerika ile birlikte temizleyeceğiz ya da biz buraya girerek o teröristlerin hepsini yok edeceğiz. Daha önce Münbiç’te, Cerablus’ta nasıl adımlar atıp zaferler elde etmişsek bu kez aynısını Fırat’ın doğusunda yapacağız.

“ABD, Münbiç’te bizi oyaladı

 

Çavuşoğlu “ Amerika her zaman ki gibi bize verdiği sözü tutmayarak Münbiç’te bizi oyalama yoluna gitti. Birlikte üzerinde çalışıp onayladığımız yol haritası üzerinde bize karşı üstüne düşeni yapmadı. Ama Türk milleti verdiği sözü yerine getirir. Güvenilir millet olmak için para veya askeri güçle güvenilir olunmaz. Verdiğin her sözü tutarsan güvenilir olursun. Verdiğin bir sözün arkasında durmalısın. İşte Türkiye’nin bir çok devletten üstünlüğü budur.

Bizim etrafımızda tehdit var, terör var, zorluklar var. Ama bizim gördüğümüz tek şey hiç bir problem bizim kontrolümüz dışında olan bir problem değildir. Problemler bugün de vardır, yarın da olacaktır. Önemli olan bu problemleri iyi yönetebilmekte ve çözümlemektedir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm sorunları yönetmek için büyük çaba sarf ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.

Çavuşoğlu ayrıca geçtiğimiz hafta Samsun ve Ankara’da büyükelçilerin bir araya geldiklerini ve bakanların katılımıyla da bundan sonra neler yapacakları konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını da hatırlattı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close