Gündem

Emine Bulut’u öldüren sanığa müebbet hapis cezası

Kırıkkale’de, Fedai Varan boşandığı eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kız çocuğunun yanında öldürmesi üzerine Fedai Varan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan basına yapılan yazılı açıklamada, “ İlimizde 18 Ağustos günü yaşanan olayda Fedai Varan (43) daha önce boşandığı  Emine Bulut’u (38) öldürülmesi olayı sonrası etkin ve hızlı bir soruşturma başlatıldığı belirtildi.  Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı olarak Kırıkkale 1’inci Ağır Ceza Mahkemesine Fedai Varan hakkında “canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme” suçundan cezalandırılması istemiyle iddianame gönderilmiş ve dosya mahkemeye teslim edilmiştir” denildi.
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanık ve görgü tanıklarının ifadelerine yer verilirken otopsi raporu da eklendi. Otopsi raporunda Emine Bulut’un ölüm sebebinin kesici ve delici bir aletle büyük damar, iç organlarda meydana gelen iç ve dış kanamalar olduğu belirtildi.
Vahşi cinayet işleyen Fedai Varan ifadesinde “ Eşimle aramızda daha önce şiddetli geçimsizlik yaşadığımız için boşanmıştık. Eski eşim ve ailesi çocuğumla beni görüştürmüyorlardı. Devamlı beni tehdit ediyorlardı ama ben bugüne kadar bu konu hakkında şikayetçi olmadı. Olay günü eski eşim beni arayarak yeniden evlenmek istediğini ve bu konuda benimle görüşmek istediğini söyledi. Daha sonra bana olayın yaşandığı kafede randevu verdi. Burada bana tekrar evlenmek istediğini söyleyince bende kızımızın velayetini bana vermesini söylediğimde aramızda tartışma yaşanmaya başladı. Daha sonra eski eşim kızımı da yanına alarak benden şikayetçi olmak için karakola gideceğini söyledi ve kafeden ayrıldı. Daha sonra kendisi ile Menderes Caddesi’nde tekrar karşılaştık ve beraber iş yerine geçtik. Sonra bana hakaretler etmeye başlayınca kendimi kaybederek eski eşimi kızımın gözleri önünde öldürdüm” şeklinde ifade verdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close