Ekonomi

Devlet Tiyatroları bilet fiyatlarına %20 zam yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt bugün basına yaptığı açıklamada , 2019-2020 tiyatro sezonunda Devlet Tiyatroları’nda sahnelenmesi planlanan oyunlar  hakkında bilgiler verdi. Devlet Tiyatroları yeni sezonda sahnelerini 1 Ekim gününden itibaren açmaya başlayacak. Bu sezon bir çok yeni oyunun yanı sıra geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan oyunların da devam edeceğini” açıkladı.

150 oyuna 2 milyonuncu seyirci bekleniyor

Açıklamalarına devam eden Kurt,” Bu sezon sahnelerimizde 150 oyunun tiyatro severlerle buluştuğunu bu oyunların büyük bir kısmının yeni oyundu. Geçen yıl Devlet Tiyatrolarında sergilenen oyunlara 1 milyon 770 binin üzerinde bir seyirci sayısına ulaştık. Sezonun açılması ile beraber yıl sonuna kadar hedefimiz 2 milyon seyirciye ulaşmış olmak olacak. Ayrıca bu yıl ilk kez 200 bin yeni seyircinin oyunlarımızı izlemiş olması çok ciddi ve önemli bir rakam. Ama önümüzdeki yıl yeni seyirci rakamlarında hedefimiz daha büyük” diyerek konuştu.

Nöbetçi tiyatro uygulamasına devam edilecek

Son 2 yıldır Devlet Tiyatroları tarafından gerçekleştirilen ‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulamasına vatandaşların yoğun ilgi göstermiş olmasından dolayı bu yıl nöbetçi tiyatro uygulamasının Ankara’dan sonra İstanbul’da da uygulanacağının müjdesini verdi.

Biletlere %20 zam geldi

15 Eylül’den itibaren biletler satışa çıkarken bu yıl Devlet Tiyatrolarında bilet ücretlerine %20 zam geldiğini açıkladı. Zam oranın yüksek görülmemesi gerektiğini sadece bilet ücretleri gelen zam oranın sadece 1-2 lira civarında olduğunu belirterek Devlet Tiyatrolarında bilet fiyatlarının çok düşük rakamlarda seyretmektedir. O yüzden halkımız bu zam oranı hakkında olumsuz bir düşünce içine girmemeleri gerekmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close