Gündem

Belediye Başkanı’nın odasın dinleme cihazı koyma olayında 2 şüpheli gözaltına alındı

Dün yaşanan olayda İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın makam odasında dinleme cihazı bulunmuş ve bu konuda Belediye Başkanı Serdar Sandal basına açıklamalarda bulunmuştu. Belediye başkanı Serdar Sandal’ın makam odasında bulunan dinleme cihazının ses kaydı yapmadığı sadece 40 metre civarında bulunan bir yere ses ilettiği ve orada dineme cihazından gelen seslerin kayıt edilebileceği tespit edilmiş ve konu ile ilgili İzmir Emniyet Müdürlüğü devreye girmişti .

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı özel ekipler yaptıkları araştırmalar sonrasında bu cihazın satışını yapan kişileri tespit ettiler. Yapılan bir operasyon ile dinleme cihazını sattığı tespit edilen T.V. ve G.D. adlı kişiler gözaltına alındılar. Gözaltına alına G.D. ve T.V. adlı kişilerin emniyetteki sorgulamaları devam ediyor.

“BAŞKAN POLİSLERE TEŞEKKÜR ETTİ”

Odasında dinlenme cihazı bulunan İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal yaptığı açıklamada “ Bu olay ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını, kendilerinin de makam odama dinleme cihazı koyarak neler konuştuğumu merak eden kişilerin kim olduğunu çok merak ettiğini ve bunu yapanların ortaya çıkarılmasını istedim. Bunu sadece ben değil tüm Bayraklı halkı ve kamuoyu öğrenmeli. Buraya gelen ve araştırmalara başlayan. il emniyet ve ilçe emniyet müdürlüğünden gelerek cihazı inceleyen, cihazı satan kişileri gözaltına alan ve bizleri bilgilendiren tüm polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eminim ki bu polis arkadaşlarım çok kısa bir süre içinde odama bu dinleme cihazını koyanları ve dinleyenleri de kısa bir süre içinde bulacaklar ve adalet karşısına çıkaracaklardı. Bu olay hakkında avukatımızla beraber takipçisi olmaya devam edecek ve tüm gelişmeleri Bayraklı halkı ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

İzmir Bayraklı Belediye Başkanlığı görevini 2 dönem üst üste yapan CHP’li Hasan Karabağ’dan 31 Mart yerel seçimlerinde başkan seçilen Serdar Sandal Bayraklı Belediye Başkanı seçildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close