Dünya

Almanya kan davası şoku yaşıyor

Almanya, bugün Diyarbakır’da ateşi fitillenen güneydoğu usulü kan davasının şokunu yaşıyor.

Diyarbakır’ın Çermik İlçesi, Yabanardı Köyü’nde 17 Nisan 2017 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı referandumundan iki gün önce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kime oy verileceğinin tartışması esnasında çıkan seçim kavgasında üç kişinin ölmesinden sonra, dün de Almanya’nın Wetzlar Kenti’nde intikam cinayeti işlendi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Diyarbakırlı akraba iki aile arasında çıkan kavgada, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını isteyen ve bunu savunan bir kişi, HDP’yi destekleyen ve “Hayır oyu vereceğiz” diyen akrabalarına ateş açarak  Abdülrezzak Yıldız, Şeyhmus Yıldız ve İdris Yıldız adlarındaki akrabalarını öldürmüştü.

İNTİKAMI 6 KURŞUNLA ALDI

Diyarbakır’da işlenen cinayetin devamı Almanya’da devam etti. Silahlı saldırıda hayatlarını kaybedenlerden birisinin akrabası olan İzzettin Yıldız, Wetzler Kenti’ne, Bad Kreuznach Kasabası’ndan, bir cenaze nedeniyle başsağlığına gelen akrabalarını silahlı saldırıda öldüren  39 yaşındaki Hasan Yıldız’ı kurşun yağmuruna tuttu. İzzettin Yıldız aracını sokağa park etmek isteyen Hasan Yıldız’a altı kurşun sıkarak öldürdükten sonra daha sonra aracına binerek olay yerinden kaçtı. Alman basını ölen şahsın ve katilinin Türk vatandaşı olduğunu açıkladı.

Olay yerinde bulunan kameralardan alınan fotoğraflarda İzzettin Yıldız (27) elindi silahla cinayetten sonra kaçarken çekilmiş fotoğrafı polis tarafından dağıtarak bölge halkından yardım istendi. Alman yetkililer katil zanlısın cinayette sonra yasa dışı yollarla Türkiye’ye kaçmış olabileceği belirttiler.

KATİLİN BULUNMASINA YARDIM EDENE ÖDÜL VERİLECEK

Polis yetkilileri cinayeti işleyen İzzettin Yıldız’ın fotoğrafını paylaşarak yerini bildirenlere de 5000 Euro ödül verileceğini duyurdu. Pazar akşamı yerel saat saat 19.00 sıralarında işlenen cinayetin ardından incelemelere başlayan Alman polisi katil zanlısı İzzettin Yıldız’ın şu ana kadar bulamadı. Katil zanlısının cinayet sonrasında Türkiye’ye kaçtığını düşünen Alman yetkililer katilin bulunması için interpol aracılığıyla Türkiye ile de bağlantıya geçildiği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close