Gündem

4 kişiyi öldüren caniden kan donduran itiraf

İLK OLARAK BAŞAKŞEHİR’DE BACANAĞININ EVİNİ BASTI

Şinasi Gürkan Başakşehir’de iki kardeşini 16 yıl önce alacak verecek meselesi yüzünden öldüren. Geçtiğimiz yıl cezaevinden çıkan iki oğlu ile beraber İstanbul Esenyurt’ta yaşamaya başladı. Şinasi Gürkan dün gece adeta ölüm kusarak 4 kişiyi öldürdü.

Şinasi Gürkan, ilk  cinayeti için  eski bacanağının Başakşehir, Şahintepe Mahallesi’nde evine gitti. Evde bulunan eski bacanağı Alihan Tiz’i ve oğlu Erdal Tiz’i vurdu. Eski bacanağının oğlu Erdal Tiz olay yerinde hayatını kaybederken, eski bacanak Alihan Tiz ise ağır yaralı olarak Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
AVCILAR’DA DA KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ

Şinasi Gürkan eski bacanağının evinden ayrıldıktan sonra kardeşi Mühendis Gürkan’ın Avcılar Tahtakale Mahallesi’nde bulunan evine gitti. Kardeşi Mühendis Gürkan’ı evde bulamayınca beklemeye başlayan cani Şinasi Gürkan kardeşinin kendisine ait aracı ile geldiğini görünce yanına giderek aracını park etmek isteyen kardeşini otomobilinin içinde öldürdükten sonra olay yerine geldiği aracı ile kaçtı.

Yaşanan cinayetler sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekipler yaptıkları bir operasyon sonucu Şinasi Gürkan’ı yakalayarak gözaltına aldılar.

Emniyet Müdürlüğü’nde sorgusu yapılan Şinasi Gürkan “ Biz 6 kardeştik, eşlerimizin kendi aralarında başlayan tartışma sonrasında aramız bozuldu. Kardeşlerim Serkan ve Akın 2004 yılında diğer kardeşlerim tarafından öldürüldü ama kumpas kurarak  suçu benim üstüme attılar. Boş yere 16 yıl hapis yattım. Ben cezaevinde iken karımla boşandık ve karım kötü yola düşerken iki çocuğum da uyuşturucu ile tanıştılar ve devamlı cezaevine girip çıktılar. Ben cezaevinden çıktıktan sonra defalarca kez çocuklarımı karakollardan gidip aldım. Cezaevine girmeme neden olan miras olayının hala devam ettiğini görünce daha fazla dayanamadım. Önce evde bulunan iki oğlumu öldürdüm. Ardından eski bacanağımı öldürmek istedim ama onu öldüremedim oğlunu yanlışlıkla öldürmek zorunda kaldım. Sonra kardeşimi öldürdükten sonra diğer iki kardeşim ve eşlerini öldürmek için evlerine gittim ama onları bulamadım. Cenazede ortaya çıkacaklarını düşünerek onları diğer kardeşlerimin cenazesinde öldürme planları yaparken yakalandım” dediği öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 4 kişinin katili Şinasi Gürkan sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close