Siyaset

Binali Yıldırım’dan CHP’li belediyelere sözlerinizi tutun uyarısı

81 ilde 81 Anaokulu projesi kapsamında TBMM Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile beraber sabahın ilk saatlerinde İzmir Kaptan Altay Altuğ İlkokulu’nun açılışını yaptıktan sonra  proje kapsamında  Torbalı’da yapımı tamamlanan Şehit Teğmen Serdar Genç’in anne ve babasının adını taşıyan Zeliha-Ömer Genç Kızılay Anaokulu’nu hizmete açtı. Anaokulunun açılışına ayrıca İzmir Valisi Erol Akyıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti İzmir Milletvekilleri katıldı. Burada kısa bir açıklama yapan Binali Yıldırım “ 81 ilde 81 anaokulu projesi fikri eşim Semiha hanımdan çıktı ve bizlerde böyle bir fikri proje haline getirerek uygulanması için çalışmalarımıza başladık. Bugüne kadar proje kapsamında 19 anaokulumuzu hizmete açtık. Kısa bir süre içinde 15 tanesi daha açılacak. Burada açılışını yaptığımız anaokulun tüm masraflarını Yıldırım ailesi üstlendi. Gençlerimizin daha iyi bir gelecek kurmaları için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” diye konuştu.
CHP’li Belediyeye sözlerini tutun uyarısı
Anaokulu açılışı sonrasında basın mensuplarına “ Torbalı Belediye Başkanlığı seçimini arkadaşımız maalesef kaybedince yerine CHP’li yeni başkan ve yönetimi geldi. İlk icraatları belediyeden 420 kişinin işine son vermek oldu. Torbalı hizmet beklerken amaçları evlerine bir lokma ekmek götürmek isteyen insanların ekmekleri ile oynadılar. Böyle bir davranışı onlara dahi yakıştıramadım. Ama bu vatandaşlarımız sahipsiz değiller. Vekillerimiz onların haklarını koruyacaklar ve destek olacaklar. Seçimden önce kimsenin ekmeği ile oynamayacağız diyen insanlar seçimi kazanınca ağızlarından çıkan sözleri unuttular. CHP Genel Başkanı seçimler öncesinde bir kişinin dahi işinden edilmeyeceğini bir kenara not edin diyerek söylemişti ama bu sözler seçim sonrasında unutuldu” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close