Ekonomi

Kıskançlık krizine girerek kızını ve karısını bıçakladı

Adana’nın Seyhan ilçesi, Namık Kemal Mahallesi’nde yaşayan Neşe D. kendisini aşırı derece kıskandığı için asansör tamircisi olan eşi Murat Ç.’den boşandı. Evliliklerinden 1 erkek 2 kız çocukları olan çift boşanmış olmalarına rağmen daha sonra dini nikahla tekrar birlikte yaşamaya başladı. İmam nikahı ile tekrar birlikte olan çift arasında yine kıskançlıklar yüzünden kavgalar yaşanmaya başladı. Olay akşamı Murat Ç. çocukları evde oldukları sırada eşi Neşe D.’yi darp etmeye başladı. Babasının annesi dövmesi üzerine H.Ç. adındaki kızları araya girmek istediği esnada anne Neşe D. balkona kaçarak kurtulmak istedi. Murat Ç. bu seferde imam nikahlı eşini balkonda darp ederken Murat Ç. mutfaktan aldığı bıçakla eşine saldırırken araya girmek isteyen kızı H.Ç.’yi de bıçakladı. Anne Neşe D. balkonda imam nikahlı eşi tarafından 8 ayrı yerinden bıçaklanarak ağır yaralanırken sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polislerin ve sağlık ekiplerinin geldiğini gören Murat Ç. kızı ve karısını yaralı olarak bırakarak olay yerinden kaçtı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri anne ve kızı Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırılırken anne Neşe D. ilk müdahalenin ardından yoğun bakıma kaldırılırken eşini ve kızını bıçaklayan Murat D.’nin yakalanması için çalışmalara başlandı.

Devlet çocuklara sahip çıktı

Babasının bıçak darbeleri sonucu yaralanan kız çocuğu H.Ç. hastanedeki yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi. H.Ç.’nin hastaneden taburcu olduktan sonra polis tarafından olay hakkında uzman psikolog eşliğinde çocuk şube müdürlüğüne getirilerek ifadesi alındı. İfadelerin ardından H.Ç. ve iki kardeşi devlet korumasına alınarak bir yurda yerleştirildi.

Polislerin yaptığı araştırmalar sonucunda eşi ve kızını bıçaklayan Murat Ç yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette verdiği ilk ifadesinde eşini kıskandığı için tartıştıklarını, eşinin kendisine küfretmesi üzerine sinirlerine hakim olamayarak bıçakla saldırdığını kızının  da araya girmesi sonucu yaralandığını söyledi. Adliyeye sevk edilen Murat Ç. burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close