Gündem

Diyarbakır’da PKK saldırısı sonrası 4 vatandaşımız şehit oldu

Diyarbakır Valiliğinden tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Kulp kırsalında akşam saatlerinde odun toplamaktan dönen köylülerin dönüş yoluna PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “Odun toplamak için Kulp ilçesi kırsalında giden köylü vatandaşların bulunduğu araca el yapımı patlayıcıyla PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlenmiş ve saldırı sonucunda 4 vatandaş şehit olurken araçta bulunan 13 vatandaşımızda ağır olarak yaralandı. Saldırı sonrasında yaralılar Diyarbakır ve Kulp ilçelerinde bulunan çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavilerine hemen başlanırken saldırını faillerinin yakalanması için gerekli araştırmalara hemen başlanıldığı” ifadelerine yer verilirken saldırı sonrasında hayatlarını kaybeden şehit vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dilendi.

Erdoğan: Faillerin yakalanması için tüm imkanlar seferber edilecek

PKK’nın hain saldırısının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile görüşerek yapılan terör saldırısı ve yaralılar hakkında geniş bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmede Diyarbakır Valisi hasan Basri Güzeloğlu’na şehit olan vatandaşlar için Allah’tan rahmet dilediği ve yaralanan vatandaşlar içinde acil şifalar dilediği öğrenilirken bu saldırının takipçisi olacağını ifade ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra hain saldırıda şehit olanların aileleri ile telefon görüşmesi yaparak başsağlığında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Twitter’daki şahsi hesabından yaptığı açıklamada “ PKK terör örgütü yaptığı bu saldırı ile gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir. Bu saldırı sonucu şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close