Siyaset

Ahmet Davutoğlu AK Parti’den istifa etti

Ahmet Davutoğlu son dönemlerde yeni parti kurma hazırlıkları yaparken aynı zamanda da AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tatyyip Erdoğan’ı çok sert bir dille eleştiriyordu.

Davutoğlu’nun ekibi son dönemlerde AK Parti; il başkanları ile ilçe başkanlarını arayarak “Bizimle misiniz?” sorularının yöneltildiğini ortaya çıkması üzerine AK Parti yönetimi düğmeye basarak Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki bir çok ismin partiden ihraç edilmesi için harekete geçtiler.

AK Parti’nin bu hamlesi karşısında Ahmet Davutoğlu buna karşılık olarak olası bir ihracı beklemeden bugün AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

Ankara’daki ofisinden kameralar karşısına geçen Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

“Bizim niyetimiz AK Parti’yi bölmek değildi. AK Parti’nin ve ülkemizin geleceğiyle ilgili yaşanan sıkıntılarla beraber umutsuzluğu ortadan kaldırmayı hedefliyorduk. Bugüne kadar hiç kimse bizim tespitlerimize  yalan diyemedi, ne de yaptığımız olumlu çağrılarımıza yanıt verildi. Biz tüm sözlerimizi açık açık söyledik verdiğimi tüm tavsiyelerimiz samimiydi.

AK PARTİ İHRAÇ KARARI ALARAK..

Gördüğümüz tüm gerçekler artık AK Parti yönetiminin misyonundan tamamen koptuğunu göstermiştir. AK Parti yönetimi bizden ve söylemlerimizden çekinerek bizleri ihraç etme yoluna gitmiştir. Aslında aldığı bu kararla farkında olmadan kendi kendilerini tasfiye etmeye başlamışlardır.

İSTİFA EDİYORUZ

18 yılımızı verdiğimiz her anında terimizi akıttığımız kurucusu olduğumuz partimizden istifa ediyoruz. Tabelalar gelip geçicidir, hayatı değerli kılan anlamlı ve yapıcı değerlerdir. Biz sonuna kadar bu değerlerin savunucusu olmaya devam edeceğiz.

YENİ PARTİ KURACAK

Milletimize karşı yükümlülüğümüzden dolayı yeni bir parti kurmak için yola çıkmaya karar verdik. Ve bu yolda ilk adımı atmak için AK Parti’den istifa ettik” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close