Siyaset

Kılıçdaroğlu palet fabrikası üzerinden iktidarı eleştirdi

Parti Meclisi Toplantısı öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kemal Kılıçdaroğlu değerlendirmelerinde  konuyu palet fabrikasına getirerek AK Parti hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.
“DÜNYADAN BÖYLE BİR ÖRNEK YOK …”
“İlk ve tek silah fabrikamız olan tank palet fabrikasını sattılar.” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Böyle bir uygulama yapan bir başka ülke daha gösterin bana. Bunun dünyada başka bir örneği yok. Hangi ülke gidip kendi fabrikasını hem de en değerli fabrikasını başka bir ülkeye satar? Satışın belgelerini Resmi Gazete’de gösterdik ama kimsenin gıkı dahi çıkmadı” ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu değerlendirmelerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de seslenerek yüklendi “Sayın Bahçeli’ye sesleniyorum. 1105 sayılı kararı Cumhurbaşkanından al ve kamuoyuna açıkla. Bu senin tarihi bir görevin. Açıklamaya cesaretin yoksa sende onlar gibi tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çekenleri desteklemeyi keseceksin” diye ifade etti.
ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU’NU YALAN SÖYLEMEKLE İTHAM ETMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank palet fabrikasının Katarlılara satışı hakkında Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu iddialarına daha önce çok sert yanıt vermişti.
Erdoğan, “Daha önce defalarca açıklamalar yapmamıza rağmen CHP Genel Başkanı, tank palet fabrikasını Katarlılara sattığımız yalanını inatla ve ısrarla söylemeye devam ediyor. Daha önce Karasu’da yaptığım konuşmamda da söylediğim gibi bu fabrikamızı herhangi bir ülkeye devretmedik ama devrettiğimizi iddia ederek yalan söylemeye devam ediyorlar. Fabrika devlete ait, taşınmaz mülkiyet devlete ait ve hep böyle kalacaktır. Sadece alım ve satımlarda bir ortaklık söz konusu. Katarlılarla yapılan ortaklık sonrasında 40-50 milyon dolarlık yatırım yapıldı ve bu paralarla fabrika yenilenecektir. Biz sadece hükümet olarak 25 yıl boyunca fabrikanın işletmesine ortak olarak aldık” demişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close