Gündem

Telefon dolandırıcısı yakayı ele verdi

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde meydana gelen olayda ilçede  yaşayan Siliva Velikova Can adındaki yaşlı bir kadını telefonla arayan kişi kendisini yaşlı kadına savcı olarak tanıttı.

Telefon dolandırıcıların klasik olan sözlerinden biri olan “Banka hesabınızdaki paranın terör örgütü ile bir bağlantısı olduğunu tespit ettik. Banka hesabınızı güvene alacağız, işlemler bitince de size paranızı iade edeceğiz” diyerek yaşlı kadının banka hesabındaki parasını çekerek kendi verecekleri banka hesabına yatırmasını istedi.

Kendisini savcı olarak tanıtan kişi, “Hesabınızın terör örgütüyle bağlantısı çıktı. Hesabınızı güvence altına alacağız ve paranızı iade edeceğiz” diyerek bankada bulunan parasını çekip verdiği hesaba göndermesini istedi.

BANKA GÖREVLİSİ OLAYI FARK ETTİ

Kendisini savcı olarak tanıtan kişinin söyledikleri üzerine büyük bir telaşla banka şubesine giden yaşlı kadın hesabındaki parayı başka bir hesaba havale etmek istediğini söyledi. Bankada görevli memurun yaşlı kadının yüzündeki telaşı fark etmesi üzerine yaşlı kadına durumu bildirmeden banka hesaplarına şerh notu düşerek havaleyi verilen hesaba aktararak durumu ilçe jandarma ekiplerine bildirdi.

TELEFON DOLANDIRICISININ EVİNE BASKIN

Banka memurunun ihbarı üzerine Marmara Ereğlisi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Siliva Velikova Can’a ulaşarak, ifadesine başvurdu. Yaşlı kadının alınan kapsamlı ifadesi sonrasında cep telefonunda yapılan incelemeler sonrasında kendisini savcı olarak tanıtarak arayan kişinin G.A adında biri olduğu ve İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaşadığı tespit edildi. Marmara Ereğlisi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri  G.A.’nın daha önce tespit edilen evine sabah saatlerinde bir baskın düzenleyerek gözaltına alınarak Marmara Ereğlisi’ne getirildi.

G.A., Marmara Ereğlisi İlçe Jandarma Komutanlığı’nda verdiği ifadesinde daha öncede Tekirdağ’da yaşana R.A adındaki bir kadını da bu şekilde tehdit ederek korkuttuğunu ve R.A adlı kişin 69 bin lirasını aldığını itiraf etti. G.A verdiği ifadesinde dolandırıcılık işinde kendisine bir kişinin yardım ettiğini de itiraf ederek bu kişinin bilgilerini Jandarma Komutanlığı ekiplerine verdi. Jandarmada sorgusu tamamlanan G.A. daha sonra adliyeye sevk edildi. Burada nöbetçi mahkeme karşısına çıkan G.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close