Gündem

170 kişiyi dolandırmıştı

Hakkında 170  kişiyi dolandırmaktan tutuklu bulunan ve cezaevinden firar eden Muzaffer Safa Y. hakkında ülke genelinde aranma çıkarılmıştı. Dün İzmir’de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şahinler Motosiklet Uygulama Timi tarafından yapılan yol kontrolü esnasında Muzaffer Safa Y.kıskıvrak yakalandı.

TEKİRDAĞ’DAN FİRAR ETTİ, İZMİR’DE YAKALANDI

Halk dilinde “Oltalama” tabir edilen yöntemle dolandırıcılık suçundan Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Muzaffer Safa Y. bir süre sonra firar etti. Muzaffer Safa Y. bir otomobil ile İzmir’den Aydın istikametine seyrederken Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şahinler Motosiklet Uygulama Timi tarafından Bornova ilçesi Kemalpaşa Caddesi üzerinde yol kontrolü için durduruldu. Görevli polislerin kendisinden kimlik istemesi üzerine, üzerinde kimlik bulunmadığını belirtmesi ve şüpheli davranışlarından dolayı polisler Muzaffer Safa Y. hakkında detaylı kimlik araştırması yaptıklarında 10 ayrı ilde 170 bin kişiyi dolandırmaktan hükümlü ve cezaevi firarisi olan Muzaffer Safa Y., olduğu belirlendi. Polis ekipleri tarafından firari şahıs yakalanarak Bornova Pınarbaşı Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.

170 BİN KİŞİYİ OLTALAMA YÖNTEMİYLE DOLANDIRMIŞ

Muzaffer Safa Y.’nin Yozgat, İstanbul, Ankara, Kayseri, Bursa, Muğla, Kahramanmaraş gibi illerde bir çok vatandaşı banka, alışveriş siteleri ve GSM şirketlerinin benzerlerini yaparak oltalama yöntemi ile kredi kartı bilgilerine erişmiş ve bu kart bilgileri ile kendisine alışverişler yaptığı tespit edilmiş ve hakkında hapis cezası verilmişti.

EN İYİ YAZILIMCI ÖDÜLÜ KAZANMIŞ

Hong Kong’ta bulunan Poly Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Muzaffer Safa Y.’nin 2015 yılında eğitim alırken Çin’de “Yılın En İyi Yazılımcısı” ödülünü aldığı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close