Dünya

PYD/YPG’nin elinden oğlunu 2 bin dolar rüşvetle kurtardı

Suriye’li Navaf Al Tai yaptığı açıklamada PYD/YPG tarafından üniversite öğrencisi oğlunun alıkonularak silahaltına alındığını ve bunu öğrendiğinde oğlunu kurtarmak için harekete geçtiğini anlatan Tai yaptığı açıklamada “ Teröristlerle birileri vasıtasıyla iletişim kurdum. Daha sonra oğlumu kurtarmak için 2 bin dolar rüşvet ödedim. Teröristlere verdiğim rüşvetin bir kısmı ulaşınca bana oğlumu getirip aracılar vasıtası ile teslim ettiler. Tekrar oğlumun teröristler tarafından kaçırılarak dağa çıkarılmasını engellemek için oğlumla beraber Türkiye’ye geldim. Oğlumu kaçırdıktan sonra Kamışlı’da bir kampta eğitim verdikten sonra onu Haseke’de ikinci kez bir eğitime tabi tutmuşlar. Benim maddi imkanlarım vardı oğlumu kurtarabildim. Ama parası olmayan aileler çocuklarını PYD/YPG’nin elinden kurtaramıyor.
TEHDİTLE ÇOCUKLARI DAĞDA TUTUYORLAR
Suirye’de bulunan aşiret liderlerinden yapılan açıklamada Suriye’de kalan tüm çocukların PYD/YPG tarafından zorla silah altına alındıkları, özellikle Haseke bölgesinde çocuklara silahlı eğitime tabi tuttukları, örgütten kaçmak isteyen çocukları da ailelerini öldürmekle tehdit ederek örgütün dağ kadrosuna gönderdikleri açıklandı.
RÜŞVETLE PYD/YPG’DEN KURTULAN GENÇ YAŞADIKLARINI ANLATTI
İsminin ve yüzünün gizlenmesi kaydı ile açıklamada bulunan bir genç 5 ay önce teröristler tarafından kaçırılarak eğitim kamplarında kendisine zorla silahlı eğitim yaptırdıklarını, eğitim kampında bulunan çocukların büyük bir çoğunluğunun daha çocuk yaşlarda olduğunu belirtirken ailesine bir şekilde PYD/YPG tarafından kaçırıldığımın haberini ulaştırdım. Ailem teröristlerle görüşerek benim için pazarlıklar yaptılar ve sonra bir rakamda anlaştılar. Ailem para ödeme yeri olarak tespit edilen yere söz verdikleri para ile geldiğinde beni aileme teslim ettiler. Ailem beni kurtardıktan bir gün sonra Türkiye’ye yaşamak için gönderdi. Çünkü tekrar dağa kaçırılabilir ve teröristler tarafından tekrar silah altına alınabilirdim” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close