Politika

AK Parti’de sular durulmuyor

Geçtiğimiz günlerde eski başbakanlardan ve aynı zamanda AK Parti kurucularından olan Ahmet Davutoğlu yaptığı basın toplantısında partiden kendisinin çalışmalarından dolayı duyulan rahatsızlıklar yüzünden ihraç edileceğini bildiğini ve bu yüzden kendi isteği ile AK Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu.
Ahmet Davutoğlu’nun istifası sonrasında Türkiye’nin bir çok yerinden AK Parti’den istifa haberleri gelmeye başlamıştı. İstifa furyasına en son olarak Ak Parti eski Konya İl Başkanı Musa Arat bugün sosyal medyada yaptığı paylaşımla AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı.
Musa Arat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ Görevde bulunduğum süre zarfında iki seçim ve bir referandum geçirdiğini ve bu seçimlerden alnının akıyla çıktığını belirtirken, görevde bulunduğum süre içinde çalışma arkadaşlarımla büyük fedakarlıklar yaptık. Ama bu fedakarlığımızın karşılığında arkadaşlarımın bazıları görevlerinden alındılar. Bu kadar büyük bir özveri ile çalışan bizlere hiç vefa gösterilmemiş olması bizleri çok düşündürdü.
2015 yılı seçimlerinde partimize ve Cumhurbaşkanımıza ayakkabı kutuları üzerinden ağır hakaretlerde bulunan kişilerle Cumhur ittifakı kurulurken bunlara gösterilen hoşgörünün zerresi bizlere gösterilmedi. 15 Temmuz gecesi darbe yaşanırken kendi canlarını kurtarmak için sağda, solda saklanan kişiler şimdi AK Parti’de baş tacı olarak görülüyorlar. Bizler darbe girişimi esnasında canımız pahasına sokaklara çıkarak darbecilere karşı mücadele verirken bu şahıslar sadece saklanıyordu. Bugüne kadar yaptıklarımız karşısında görmediğimiz vefa duygusu üzerine 14 yıl boyunca şerefle yaptığım AK Parti üyeliğimden istifa ediyorum” paylaşımını yaptı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close