Siyaset

İmamoğlu Başakşehir spor kulübünü ziyaret etti

Başakşehir Futbol kulübünü İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün nezaket ziyaretinde bulunurken bu ziyarette İmamoğlu’na İBB başkan danışmanı Murat Ongun ve İBB genel sekreter yardımcısı Murat Yazıcı eşlik ettiler.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, İmamoğlu’na, kulüp binası ve Başakşehir Fatih Terim Stadı ile ilgili kısa bir bilgi verdi. Heyet, daha sonra toplantı salonuna geçti.

“ÇOK PARA HARCAYAN, ÇOK İŞ YAPAMIYOR ANLAMINA GELMİYOR”

İmamoğlu “ Başakşehir’in son yıllarda devamlı şampiyonluk mücadelesi verdiğini ve İstanbul’un Süper Lig’deki 5 takımından biri olduğunu, bu ziyaretinin ardından Kasımpaşa’yı da ziyaret etmek istiyorum. Bu ziyaretimle futbolcularınıza, yönetiminize ve sizlere başar dilemek istedim. Yolunuz açık olsun. Bu yıl ligde bir çok takım birbirine diş geçiriyor. Bu sene çok para harcayanın değil çok çalışanın başarılı olacağı bir sezon yaşanacak. Başakşehir istikrarı sürdürdüğü için başarılı olmuştur” dedi.

Başakşehir kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ da, İmamoğlu’na kulüple ilgili şu bilgileri verdi: “Geçmiş yılarda  İBB Spor Kulübü, şimdi ki gibi profesyonel futbol içindeydi. 2014 yılında, o dönemki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la dedik ki; ‘Futbolu, İBB bünyesinden çıkaralım.’ Ama kulübe talip olan çıkmayınca bizde İstanbul Başakşehir A.Ş. adlı bir şirket kurduk. Uluslararası bir denetleme şirketine, UEFA kriterlerine uygunluk adına bir değerleme yaptırdığımızda 17 milyon TL civarında bir para çıktı. Bütün borçları üstlendik. İlk yılımızda UEFA kupasına katılma hakkı kazanınca UEFA geldi ve genel denetlemesini yaptı ve bir sorun çıkmadı. Daha sonra da biz İBB’ye olan borcumuzu ödedik.” dedi.

Gümüşdağ, toplantının ardından İmamoğlu’na, arkasında adı yazılı  34 numaralı Başakşehir forması hediye etti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close