Dünya

Kıskandığı kız kardeşini defalarca bıçakladı ve kulaklarını kesti

Korkunç olay 24 Şubar 2016 günü  Rusya’nın St Petersburg şehrinde meydana geldi. 17 yaşındaki Stefania Dubrovina, 42 yaşındaki  sevgilisi Aleksey Fateev’in evinde 189 kez bıçaklanmış, kulakları kesilmiş ve gözleri oyulmuş olarak bulundu.

St. Petersburg polisinin yaptığı soruşturma sonucunda  Aleksey Fatev’in evinde o gün evde birlikte eğlendikleri 17 yaşındaki Stefania’nın 19 yaşındaki ablası Elizaveta cinayet zanlısı olarak tutukladı. Annesi, babalarının kendisini terk etmesi üzerine çocuklarına bakamayacağını bildirerek iki kızını yetimhaneye vermek zorunda kaldı. İki kız kardeş hayatlarını yetimhanede geçirdikleri dönemler dahil olmak üzere abla Elizaveta’nın küçük kardeşi Stefania’yı devamlı olarak aşırı derecede kıskandığı ortaya çıktı.

St. Petersburg polisinin raporuna göre, iki kız kardeş birlikte Stefania’nın 42 yaşındaki sevgilisi Aleksey’in evine giderek parti yaptılar ve aşırı alkol tükettiler. Evdeki alkolün bitmesi üzerine Aleksey markete giderek alkol almak için dışarı çıkınca olanlar oldu. Kıskanç abla iddialara göre tartıştığı kız kardeşini 189 bıçak darbesi ile öldürdükten sonra gözlerini oyarak kulaklarını kesti. Vahşi cinayet esnasında Elizaveta’nın aşırı dozda uyuşturucu madde almış olduğu ve bu uyuşturucunun etkisi ile cinayeti işlemiş olduğu açıklandı.

Cinayet suçlusu olarak tutuklanan Elizaveta, mahkeme tarafından akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçe gösterilerek tedavisinin yapılması akıl hastanesine gönderirken, tedavisi devam eden Elizaveta ilerleyen günlerde mahkeme karşısına çıkarken Elizavete suçlamaları red ederek cinayeti kendisinin değil kardeşinin sevgilisi Aleksey’in işlediğini iddia etti.

Kardeşlerin annesi Oksana Dubrovina da cinayeti Aleksey’in işlediğini ve  kızı Elizaveta’nın suçsuz olduğunu ileri sürerken ülkede yayın yapan bir çok televizyon kanallarındaki programlara katılarak kızının suçsuz olduğunu, küçük kızının ise sevgilisini devamlı olarak aldattığı için sevgilisinin kıskançlık krizine girerek kızını öldürdüğünü ve suçu büyük kızına attığını iddia etmeye devam ediyor.

İki kız kardeşi yakından tanıyanlar ise abla Elizaveta’nın devamlı olarak kız kardeşini taklit ettiğini söylerken kardeşlerin teyzesi de olayın tam bir trajedi olduğunu söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close