Gündem

Başkalarına hesap açtırıp dolandırıcılıklarına alet ettiler

Kendilerini savcı, polis ve hakim olarak tanıtarak piyasayı dolandıran şebeke hakkında Mayıs ayında İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyon kapsamında 23 şüpheli Şanlıurfa’da gözaltına alınmışlardı. Şüphelilerin tutuklanmasının ardından şebekenin İstanbul ayağı için şüphelilerin yakalanması için  İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği  teknik ve fiziki takip başlatıldı.

Mayıs ayından beri devam eden teknik ve fiziki takipler sonucunda İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği  ekipleri şebekenin 4 üyesinin Arnavutköy’de bulunduklarını tespit ettiler. Ekipler yaptıkları araştırmada kendi mahallelerinde ve çevrelerinde bulunan 18 yaşını dolduran gençlere 2 bin lira ödeyerek kendileri için banka hesapları açtırdıkları tespit edildi. Şebekenin bu hesapları dolandırdıkları vatandaşların bu hesaplara para gönderilmesi için yönlendirdikleri ve bu hesaplar sayesinde kendilerine ulaşamayacakları düşünüldüğü öğrenildi. Şebekenin vatandaşları yakalandıkları tarihe kadar 5 milyon liralık vurgun yaptıkları tespit edildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tüm delillerin toplanmasının ardından harekete geçerek daha önce adresleri tespit edilen 4 şüphelinin ikametgahlarına eş zamanlı bir operasyon düzenlediler. Operasyon sonrasında Gökhan K., Erman K., Engin K. ve Kadir B. yakalanarak gözaltına alındılar. Sorguları yapılan şüpheliler çıkarıldıkları adliyede nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, operasyon esnasında ele geçirilen cep telefonların kayıtlarında şebeke elemanlarının, Şanlıurfa’da bulunan şebeke liderinden gizli olarak dolandırdıkları 100 bin lirayı kendi aralarında paylaşma anlarının görüntülerine ulaşıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close