Siyaset

CHP’den Trump’a sert tepki

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik eleştirileri, CHP’den sert tepki gördü. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hiçbir tehdide bugüne kadar boyun eğmediğini ve bundan sonra da eğmeyeceğini söyledi. Öztrak, egemen ve bağımsız bir ülke olan Türkiye’nin her konuda kendi kararını kendisini vereceğini söyledi.

Öztrak, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yönelik sözlerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tepki gösterdi. Trump, önce Suriye’den çekileceklerini belirtmiş, ardından da Türkiye’yi tehdit eden açıklamalar yapmıştı.

Trump’a bir tepki de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğludan geldi. Karamollaoğlu, ABD Başkanı Trump’ın hadsiz ve küstah açıklamalarının, Amerikan politikalarının iki yüzlülü tutumunu bir kere daha gözler önüne serdiğini ifade etti.

Karamollaoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Karamollaoğlu, Trump’ın askeri politikalarda herhangi bir eksininin bulunmadığını, iç kamuoyunu tatmin edebilmek için bu şekildeki basit tehditlere müracat ettiğini belirtti.

Karamollaoğlu, Türkiye’nin bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke olmadığını vurguladı, güvenliğini tehdit eden herhangi bir durumda, kararlarını kendisin alacağını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Türkiye’nin sınırı aştığını düşündüğü bir şey yaptığında ekonomisini çökertme tehdidinde bulunmuştu. Trump, “Türkiye ekonomisini yıkarım, yok ederim. Daha önce yaptım” ifadelerini kullanmıştı.

Trump ayrıca Türkiye’nin, bölge ülkelerinin yanı sıra  Avrupa ile birlikte tutuklu DEAŞ’lılarla ailelerini kontrol etmek zorunda olduğunu da ifade etmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close