Dünya

Ölen annesinin maaşını almak için cesedini 2,5 yıl tabutta sakladı

Hollanda’nın güneyindeki Heerlen kentinde meydana gelen olayda  66 yaşındaki bir kişi 91 yaşında olan ve birlikte yaşadığı annesini 2013 yılının Temmuz ayında kaybetti. Annesinin ölümü üzerine aldıkları maaşın kesileceğini ve aylık gelirinin düşeceğini düşünen adam annesinin ölümünden kimseye söz etmedi.

CESEDİNİ TABUTTA SAKLADI

Annesinin ölümünün hemen ertesi günü annesinin cansız bedenini hava geçirmeyecek şekilde plastik folyoya sararak annesinin cansız bedenini tabuta yerleştirdi. Annesinin tabutunu annesinin odasına koyarak saklayan adam ayrıca evin içerisinde koku olmaması için her gece pencereleri açarak  ve odaya bol miktarda koku giderici ürünler sıkarak odada koku olmasını engellerken yakınlarının merakı sonrasında 2,5 yıl herkesten gizlediği annesinin tabutunu yakınları buldu.

ANNESİNİN ÖLÜMÜNDEN SONRA 72 BİN 800 EURO MAAŞ ALDI

Annesinin ölümünden olayı ortaya çıktığı tarihe kadar Hollandalı adam devletten toplam 72 bin 800 Euro yani Türk parası ile 462 bin lira civarında haksız para aldı. Olayın ardından hakkında dava açılan Hollandalı adam hakkında tutuklama kararı çıkarken, geçtiğimi hafta çıkarıldığı mahkeme tarafından geçirdiği tutukluk süreci göz önüne alınarak 10 ay hapis cezasına çarptırılırken olayın ortaya çıktığı tarihe kadar haksız olarak devletten aldığı maaşın 15 bin 500 euroyu geri ödemesine karar verildi.

GERİ KALAN ALACAKLAR İÇİN YENİDEN MAHKEME AÇILACAK

Yerel mahkemenin verdiği karar sonrasında Herleen Belediyesi 2,5 yıl boyunca kendisine verilen sosyal ödeneklerin iadesi konusunda talepte bulunmuş mahkeme bu talebi haklı görmüştü. Ama dava temyize gidince yerel mahkemenin verdiği karar bozuldu ve bu ödeneklerin alınması için yeniden dava açılması gerektiğine karar verildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close