Gündem

Eski eşini öldüren polis memuruna müebbet hapis

İstanbul’da evlenip  daha sonra şiddetli geçimsizlik yüzünden ayrılan polis memuru Burak T. ve İngilizce öğretmeni olan eski eşi İmren Kandemir evliliklerini kurtarmak düşüncesi ile son kez konuşmak için bir araya geldi.  Konuşurlarken aralarında çıkan tartışma bir anda kavgaya dönünce sinirlerine hakim olamayan polis memuru Burak T., İngilizce öğretmeni eski eşi İmren Kandemir’i vurdu.

Bugün Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde  görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Burak T., İmren Kandemir’in ailesi ve her iki tarafın avukatları hazır bulundu.

Mahkeme heyeti eski eşi İmren Kandemir’i silahı ile öldürdüğü gerekçesi ile polis memuru Burak T. hakkında müebbet hapis cezası verdi.

BERAATİNİ TALEP ETTİ

Mahkeme heyeti tarafından son savunması sorulan Burak T. “Ben sadece kalp masajı yaptığım için 19 aydır tutuklu bulunuyorum. Hakkımda farklı iddialar var ama ben üzerime atılan bu suçu kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti Burak T. hakkında verdiği müebbet hapis kararında cezasında her hangi bir indirim uygulamadı.

İDDİANAMEDE NELER GEÇTİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 10 Nisan 2018 günü Bahçelievler’deki bir evde İmren Kandemir’in silahla hayatını kaybettiği anlatıldı.

2017 yılında evlenen İmren Kandemir ve sanık Burak T.’nin 6 ay sonra aynı yıl içinde boşandıkları, son zamanlarda ise çift arasında yaşanan meseleleri konuşmak için sanığın evinde görüştükleri kaydedildi.

Çift arasında aldatma yüzünde tartışmalar yaşandığı, olay günü Burak T.’nin annesinin evine geleceğini ve bu yüzden İmren Kandemir’den evi terk etmesini istediği, İmren Kandemir’in evi terk etmemesi yüzünden çıkan tartışma sonucu yakın mesafeden açılan ateşle ölümüne sebebiyet verdiği aktarıldı.

BALİSTİK RAPORU AÇIKLANDI

İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı’ndan hazırlanan raporda olayda cinayetle suçlanan polis memuru Burak T.’nin el svab numuneleri üzerinde atış artıklarına rastlandığı, maktul İmren Kandemir’de ise atış artıklarına rastlanılmadığı belirtilmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close