Siyaset

MHP’li Belediye Başkanının haklı isyanı

Yerel seçimlerde halkın oyları ile Giresun’un Yağlıdere İlçesi’nin Belediye Başkanlık seçimini kazanarak görevi 31 Mart’ta AKP’den 13 milyon lira borçla devralan MHP’li Belediye Başkanı Yaşar İbaş, 11 defa Ankara’ya giderek ilçesine tfaiye aracı almak için gitti ama her defasında da eli boş olarak geri döndü. Bu olayların hemen arkasında Yağlıdere ilçesinde meydana gelen bir yangında baba ile oğlu hayatını kaybetti.

YANGIN SONRASI İSYAN ETTİ

Giresun’un Yağlıdere İlçesi’nin Belediye Başkanı Yaşar  İbaş da isyan bayrağı çekti ve “Defalarca Ankara’ya gittim, çalmadık kapı bırakmadım adeta herkese  yalvardım ama bir itfaiye aracı dahi alamadım. Bir itfaiye aracımız olsaydı çıkan yangında bab ve oğul belki de hayatlarını kaybetmeyecekti. İki canımız o yangında gitti” diyerek adeta isyanını dile getirdi.

Belediye başkanı İbaş’ın sözünü ettiği olayda, yıldırım isabet etmesi sonucu yangın çıkan bir evde yaşayan Ahmet (90) ve oğlu Osman Çil (60) hayatını kaybetmişti. İlçede İtfaiye aracı olamadığı için de yangına müdahale edilememişti.

İSYANINI SOSYAL MEDYADAN DİLE GETİRDİ

MHP’li Belediye Başkanı Yaşar İbaş kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “11 kez Ankara’ya gittim, çalmadık kapı yalvarmadık insan bırakmadım. İtfaiye aracı olmadığı için hayatını kaybedecek insanların vebalini kimse ödeyemez dedim. İlçemizde 17 bin kişi yaşıyor, her şeye para bulunuyor ama bir itfaiye aracına para bulunamıyor. O ihtiyacımız olan itfaiye aracı bugün bize lazım oldu ve çıkan yangında iki canımız gitti.  Vicdanları rahat mı acaba? Ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun” “ diyerek duygularını dile getirdi.

PAYLAŞIMA YORUM YAĞDI

Başkanın sosyal medyada yaptığı paylaşıma bazı takipçileri “Bu kadar savurganlığın içinde bir itfaiye aracına para bulunamaması acı verici, Bunlar halkın değil kendi ceplerinin yancılarının ceplerine para aktarma derdinde, Devlet nerede?, İlla itfaiye aracının ilçemize gelmesi için belediye başkanın AKP’li mi olması gerekli?” tarzı yorumlar yaptılar.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close