Siyaset

Kurtulmuş’tan Batı’ya terör örgütü tepkisi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Orta Doğu’da yaşanan terör saldırıları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, bölgenin terör örgütleri üzerinden dizayn etmeye çalışıldığını, ancak bu dönemde Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ve güçlü bir şekilde yola devam etmeye çalıştıklarını söyledi. Kurtulmuş, bu oyunların bozulacağını ve bu coğrafyanın yeniden esenlik yurdu haline getirileceğini bildirdi.

Kurtulmuş, emperyalist ülkelerin Türkiye-Suriye, Suriye-Irak, Ürdün-Lübnan sınırlarını cetvel ve pergellerle bölerek parçaladığını ifade etti.

Aynı emperyalist zihniyetin, herhangi bir realitesi olmayan ve tarihi bir realiteye dayanmayan sınırlarla bölgeyi hallaç pamuğu gibi dağıttığını söyleyen Kurtulmuş, Sü uyur düşman uyumaz atasözüne de gönderme yaptı. Kurtulmuş, 100 yıl sonra bölgeyi tekrar dizayn etmek için harekete geçildiğini, geçmişte Fransız’ı, İngiliz’i ve İtalyan’ı Anadolu topraklarını işgal ederken kendi ordularıyla, günümüzde ise ellerine silah tutuşturdukları çapulcu terör örgütleriyle geldiklerini vurguladı.

Amacın aynı olduğuna işaret eden Kurtulmuş, geçmişte Osmanlı devletini bölmek isteyenlerin şimdi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölüp parçalamak dahil olmak üzere bu coğrafyayı yeniden dağıtmak ve parçalamak için geldiklerini söyledi.

Terör örgütleri aracılığı ile yaptıkları şeyin bütün şehirlerin demografik yapılarını değiştirmek olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş “Önceden Tel Abyad, yüzde 90’ı Arap bir yerdi. Tel Abyad şimdi tamamı Kürt olan bir yer haline geldi” ifadelerini kullandı.

Tel Abyad’da teröristlerin pazar yerine saldırdıklarını öğrendiğini kaydeden Kurtulmuş, emperyalist güçlerin bölgeyi terör örgütleri üzerinden bölgeyi dizayn etmeye çalıştıklarının altını çizdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close