Dünya

İsrail yine Gazze’yi vurdu

İşgalci İsrail ordusu, abluka altında olan Gazze’deki İslami Cihad Hareketi’ne ait hedefleri savaş uçaklarıyla vurdu. Hava saldırısında 1 kişini öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı duyuruldu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’ndan tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusu tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında hayatını kaybeden Filistinlinin cenazesiyle yaralıların Endonezya Hastanesi’ne kaldırıldığı ifade edildi.

Ölen Filistinlinin kimliği ile yaralıların sağlık durumuna ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

İsrail ordusu yaptığı açıklamada, saldırına Gazze’deki İslami Cihad Hareketi üyelerinin hedef alındığı belirtildi.

İsrail ordusunun açıklamasında sabah saatlerinden itibaren Gazze’den İsrail tarafına 50 roket atıldığı öne sürüldü, bu roketlerden 20’sinin İsrail’e ait Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği vurgulandı.

İsrail ordusu daha önce de İslami Cihad’ın askeri kanadı Kudüs Seriyyelerinin ileri gelen komutanlarından Beha Ebu’l Ata’nın Gazze Şeridi’ndeki evine saldırmıştı. Kudüs Seriyyeleri Ebu’l Ata’nın bu saldırı sonucunda öldüğünü doğrulamıştı.

Ebu’l Ata’nın ölümünden sonra Gazze’den Tel Aviv başta olmak üzere İsrail’in çok sayıdaki bölgesine roket atılmıştı.

Atılan roketler nedeniyle Tel Aviv’in haricinde İsrail’in güneyinde bulunan birçok bölgede okullar tatil edilmişti.

Bu gelişmeler üzerine İsrail ordusu da abluka altında olan Gazze’deki İslami Cihad Hareketi’ne ait hedefleri savaş uçaklarıyla vurduklarını.

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Savaş uçaklarımız Gazze’deki İslami Cihad hedeflerini vurmaya başladı” ifadesine yer verildi.

İsrail ayrıca İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro üyesi Ekrem el-Accuri’nin Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan evine de operasyon düzenlemişti. Operasyonda Accuri’nin oğlu ölmüştü.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close