Politika

Soylu: 221 kişiyi ailelerinin desteğiyle ikna ettik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce terör örgütüne 5 bin 500 kişi katılırken bu yıl itibarıyla katılımın 108 kişi olduğunu, ailelerle temas kurulduğunu söyledi. Soylu ailelerin evlatlarına “Artık orada durmayın, teslim olun”  dediğini ifade ederek, “Gelip teslim oluyorlar. Biz 221 kişiyi bu yıl ailelerinin desteğiyle ikna edip adalete teslim ettik” diye konuştu.

Türkiye’yi hep beraber büyütmek için çalıştıklarını vurgulayan Soylu, “Kim ne derse desin, bu ülkeyi beraber büyütüp zenginleştirerek ülkemizi yarınlara taşıyacağız. Siz bu işin acısını, sıkıntısını yaşadınız ve çocuklarınızı okutmak istediğinizde müsaade etmediler. Yatırım yapmak istediler ama ‘Huzur yok nasıl buraya yatırım yaparız’ diye insanlar endişe duydular. Ağrı, Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Siirt, çok sıkıntı çekti” dedi.

Günümüzde her şehirde üniversite ve hastane olduğuna vurgu yapan Soylu, “Bambaşka bir noktaya gidiyoruz. ‘Doğu’nun makus talihi yenilmez’ derlerdi, haklılardı. Yol, öğretmen, hastane, üniversite, havalimanı yok. Kim gelip yatırım yapacak çocuklar nasıl okuyacak, nasıl mühendis olacaklar? Bu memleketin evladı olarak söylüyorum, bugün varız, yarın yokuz. Bir şeyi gördük, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir devrim gerçekleşti. Bugün kimse ‘Doğu’nun makus yenilmez’ demiyor” şeklinde konuştu.

Güneydoğu Anadolu’daki şehirlerde elde edilen huzur, yapılan havaalanları, yollar ve alt yapı yatırımları sayesinde bu sonuca ulaşıldığını bildiren Soylu, “Birileri sağda, solda istediği kadar ileri geri konuşsun, siyaset yapmak adına ‘Can güvenliği yok, kimse buraya gelmedi’ diye dünyaya mesaj vermeye çalışsın ama Halep oradaysa arşın burada” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close