Dünya

ABD’de Süleymani seçim malzemesi oldu

Irak’ın başkenti Bağdat havalimanına ABD tarafından yapılan füze saldırısı sonrası İran’lı komutan Kasım Süleymani öldürülmüş ve bu saldırının emrini Donald Trump’ın verdiği kendisi tarfafından açıklanmıştı. Bu saldırı sonrası İran ile ABD arasında gerilim tırmanmaya tekrar başlamış ve İran bu saldırının intikamını alacağını resmi olarak açıklamıştı.

İranlı komutan Kasım Süleymani’nin öldürülmesi tabi kısa bir süre içinde ABD iç siyasetine etkisini göstermeye başladı veABD’de demokratlar saldırıdan dolayı kaygılarını dile getirirken Cumhuriyetçiler saldırıyı desteklemişlerdi.

ABD başkanı Donald Trump yaptığı açıklamalarda “Kasım Süleymani’nin kötü bir geçmişinin olduğunu savunarak yapılan füze saldırısı sonrası öldürülmesinden dolayı kendisini ve hükümeti eleştiren demokratlara ve medyaya sert çıkışlarda bulundu.

ABD Başkanı, Kasım Süleymani’nin öldürülmesini zamansız bulan ve tepki gösteren demokratlara Twitter üzerinden “20 yıl önce yapılması gereken bir şeyi sadece ben yaptım diye tepki gösterip Kasım Süleymani’yi mükemmel bir insan gibi gösteren demokratlar ve yalancı medya beni hedef göstermeye çalışıyor. Cumhuriyetçiler tarafından yapılan askeri ve ekonomik her şeyi demokratlar nedense küçük görüyor. Bunlar bugüne kadar hiçbir şey yapmayan sol demokratlar” diyerek attığı tweetle tepkisini gösterdi.

Attığı başka bir tweetle de medyaya yüklenen ABD başkanı Donald Trump “ Kasım Süleymani’nin ABD’ye yönelik bir saldırısı olup olmadığını araştıran yalancı haber medyası ve ortakları demokratlar bunu neden yapıyorlar? Kasım Süleymani’nin kötü geçmişi ortadadır” diyerek paylaştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close