Gündem

Hortum felaketinde kaybolan Buse’den bir yıldır haber alınamıyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde, 24 Ocak 2019’da meydana gelen hortum felaketinde kullandığı otomobil ile Ağva deresine düşen üniversite öğrencisi Kader Buse Acar kayboldu. Olayın yaşandığı gün 200 personelin katılımıyla İl Jandarma Komutanlığı su altı ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü su altı ekipleri, jandarmaya bağlı kara ekipleriyle Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait helikopterle arama çalışması başlatıldı ve aynı gün Kader Buse Acar’ın kullandığı otomobil dere yatağının ortasında bulundu ve vinçle çıkartılmasına rağmen Kader Buse Acar’dan bir ize rastlanamadı.

Ertesi gün Ağva deresine islahı için konulan yan duvarlara Kader Buse Acar’a ait çanta ve içindeki şarj cihazı, küpe, tarak ve şal gibi malzemeler bulundu. 27 Ocak günü de Ağva deresinin denize dökülen noktasında bulunan bir otelin plajında Kader Buse Acar’ın ayakkabısının teki bulundu. Arama çalışmalarının 100 gününde acılı aile kızları Buse için giyabi cenaze namazı kılınmasını talep etti. Kılınan cenaze namazına Antalya Valisi ve devlet protokolü de katıldı.

Kader Buse Acar’ın kaybolmasının ardından 164 gün geçtikten sonra 6 Temmuz 2019 günü kullandığı otomobilin bir parçası dağlık alanda bulunması üzerine bölgede İl Jandarma ekipleri ve kadavra köpekleri ile yapılan aramada bir netice elde edilemedi.

Acılı baba Ahmet Acar 16 Aralık 2019’da sosyal medya hesabından yaptığı yayında “Kızının kaybolmasının üzerinden 326 gün geçtikten sonra kendi imkanları ile tuttuğu dedektör yardımı ile kızına ait otomobilinin ön tamponunu Ağva deresinde bulduklarını” açıkladı. Acılı aile tek isteklerinin kemik tarama cihazı ile bölgenin taranması olduğunu açıkladılar.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close