Dünya

İmamın kadın sanarak evlendiği kişi erkek çıktı

Hindistan’da yayın yapan India Today’de yer alan habere göre iki hafta önce Uganda’nın Kayunga kasabasında  imam olarak görev yapan 27 yaşındaki Muhammed Mutumba, islam dinine uygun bir törenle Swabullah Nabukeera adlı bir kişiyle evlendi.

Düğün sonrası Swabullah Nabukeera imam olan eşi Mutumba’ya kendisinin regl olduğunu söylemesi üzerine nikah yapan çift cinsel ilişkiye girmedi

Evliliklerinden bir gün sonra imamın nikahlı eşi olan Nabukeera’nın komşularının evinden kıyafet ve televizyon çalarken yakalanması üzerine gerçek ortaya çıktı. Hırsızlık yaparken yakalanan Nabukeera’nın üst aramasını yapan polis Nabukeera erkek olduğunu fark etti ve yapılan araştırmalar sonrasında Nabukeera ‘nin asıl adının Richard Tumushabe olduğu anlaşıldı.

Evlendiği eşinin aslında kadın değil de erkek olduğunu öğrenen imam büyük şok yaşarken Nabukeera ise imamın parasını çalmak için kadın kılığına girdiğini itiraf ederken imam Mutumba ve arkadaşlarının hiç şüphelenmedikleri Nabukeera’nın yumuşak bir sesi olduğunu ve bir kadın gibi yürüdüğünü ifade ettiler.

Olayın ortaya çıkması üzerine Uganda’da büyük bir infial yaşandığı, sahte gelinin tutuklanarak cezaevine gönderilirken imam Mutamba’nın da görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Nabukeera mahkemede verdiği ifadesinde imam Muumba haricinde de başka kişilerle sahte evlilikler yaptığını ve bu kişilerin evlerindeki paraları ve değerli eşyaları çaldığını itiraf ederken imam Mutumba’nın görev yaptığı camiinin baş imamı da imamın görevden alınma sebebinin inancın bütünlüğünü korumak için alındığını sözlerine ekledi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close