Gündem

Ceren Damar’ın katilinin avukatına tepki

2 Ocak 2019 tarihinde Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Hasan İsmail Hikmet’i kopya çekerken yakalayan Üniversite’nin araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel tarafından yakalandığı için öldürülmüştü. İşlenen cinayet sonrasında Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan dava açılan Hasan İsmail Hikmet hakkında dava açıldı.

Bugün görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Hasan İsmail Hikmet ile birlikte Ceren Damar’ın yakın akrabaları, öğrencileri ve mesai arkadaşları ile beraber taraf avukatları hazır bulundu.

Mahkemede Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak “ Müvekkilimin işlediği cinayet bir kadın cinayeti değildir. Burada cinsiyetçilik üzerine de işlenen bir cinayet yoktur” demesi üzerine mahkeme salonunda bulunan bir çok kişi sanık avukatına tepki gösterdi. Vahit Bıçak daha sonra sözlerinin bölündüğünü iddia ederek mahkeme heyetin tepki göstermesi üzerine mahkeme başkanı da kendi sözlerini bölen avukata “Sen de benim her lafıma müdahil olma oradan. Sen de benim işime karışma, avukat bey otur yerine” dedi.

Mahkemede ifade veren sanığın annesi Hatice Hikmet “Ben ülkemizin ilk keskin nişancı kadınlarından biriyim. Olay meydana geldikten sonra oğlum beni telefonla bana ‘okulda kötü bir olay meydana geldi, beni buradan gelip alır mısın? İntihar edeceğim’ dedi. Bende hemen babasını arayarak yolda eşimi de alarak oğlumun olduğu AVM’ye geldik. Onu sakinleştirdikten sonra üzerinde bulunan bıçak ve silahı aldıktan sonra oğlumuzu emniyete teslim ettik. Oğlumun hukukçu olmasını isterken oğlumuz katil oldu” dedi.

Ceren Damar ailesinin avukatı sanığını annesine “Oğlunuzun kopya çektiğini biliyor muydunuz?” sorusu üzerine sanığın avukatı “Türkiye’de kopya çekmeyen öğrenci mi var?” demesi üzerinde salonda bulunanların tepkisini çekti.

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesinin ardından duruşmaya ara verdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close